Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5373
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ukradli auto z byłego targowiska

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 kwietnia 2008, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Teren przy ulicy Kilińskiego, gdzie ma powstać galeria Fokus Park, jest coraz bardziej niebezpiecznym miejscem. W poniedziałek nieznani sprawcy odjechali stąd skradzionym autem.

W poniedziałek po południu właściciel saaba zaparkowanego na terenie byłego targowiska miejskiego nie wrócił swoim autem do domu. Skradli mu je złodzieje. Policja poszukuje samochodu i sprawców.

Ten incydent to przestroga dla innych kierowców, aby nie zostawiać samochodów na tym placu. Nie jest on strzeżony, a w koło kręci się sporo podejrzanych typków, którzy tylko czyhają na okazję.

Tymczasem sprawa budowy galerii handlowej Focus Park utknęła. W tym roku mają zacząć się pierwsze prace. Tymczasem dopiero niedawno wykonano pomiary geologiczne gruntu i nic nie wskazuje na to, aby ktokolwiek zamierzał wbić łopatę pod fundamenty obiektu.

Teren po „Kilińskim” straszy już od ośmiu lat, od kiedy zlikwidowano targowisko. Ciąży na nim fatum: pierwszy inwestor nie wbudowywał obiecanego centrum handlowego Forum. Teraz pod znakiem zapytania stoi powstanie kolejnej inwestycji, choć kierownictwo Fokus Park i miasto zapewniają, że na pewno galeria zostanie zbudowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Bees 1-04-2008 9:46
Ten teren ma pecha jak widac. Moze galerie tez ktos "dzwignal" i dlatego jej nie ma:D
piipi 1-04-2008 10:21
....niedaleko jest..ten parking BEZPIECZNY !!.~Dlaczego parking wielopoziomowy pusty stoi ?.
~zuo 1-04-2008 11:21
do piipi: bo jest za drogi!
~ktos 1-04-2008 11:38
parking wielopozimowy stoi pusty bo jest fatalny wjazd do niego mimo ze potem mozna przejsc latwo na Kopernika i to jest powod .
~j23 1-04-2008 12:27
Pipi - pusty bo za drogi.
~LJ 1-04-2008 14:05
zastanawia mnie fakt, że od tylu lat teren ten stoi pusty to po diabla było likwidować targowisko gdzie były jakieś miejsca pracy, handlujący płacili jakieś tam podatki w różnych formach. Czy za taki stan rzeczy nikt nie odpowiada przecież to jest działanie na naszą szkodę. Może ktoś się tym zainteresuje. Może wypowie się na ten temat znawca wszelaki kazimierzp
~xxx 1-04-2008 14:47
jak słyszę znowu o tej galeri to się zastanawiam kto pisze takie bzdury proszę mi odpowiedzioeć kto przy zdrowych zmysłach postawi w jeleniej górze galerię za kilkadziesiąt milionów jak to miasto umiera i się wyludnia o godz.18 w mieście nie ma prawie żywego ducha
~flora 1-04-2008 16:34
flora do likwidacj tam idzie wielki przekret
~Ania 1-04-2008 17:24
Miastu potrzebna jest galeria!!! Wszystkie większe miasta posiadają a Jelenia Góra nie:(
LILI 1-04-2008 19:19
Gdyby było wielkie centrum handlowe, przyjeżdżaliby do nas na zakupy z innych miast...nie tylko jeleniogórzanie...Tak, jak teraz młodzież jeździ na zakupy do Wrocka i tam zostawia pieniądze. Ale żeby w Jeleniej coś się ruszyło trzeba myśleć głową a nie ruszać tylko inną częścią ciała...ze stołka!!!
~... 1-04-2008 21:21
nie dobrze, nie dobrze! ja tam stawiam auto codziennie :/ a galeria to prędzej powstanie w podgórzynie niż w jeleniej. co za władze... :/
~jaaa 1-04-2008 22:05
fakt jak będzie galeria to będą musieli przyjeżdżać z innych miast- bo w Jeleniej Górze zarabia się grosze że co drugiego to nawet nie stać na zakupy w tych sklepach które mamy- niestety:(
kazimierzp 1-04-2008 22:15
Obecnie ze względu na konieczność uzyskania uchwały Sejmiku Dolnośląskiego zezwalajacej na powstanie tej inwestycji w mieście (ustawa sejmowa o lokalach wilkopowierzchniowych) inwestycja ta jest opiniowana przez organizacje kupieckie Jeleniej Góry. Może jelonka zapyta się szefów tych organizacji jak to opiniują? Jeżeli Sejmik wyrazi zgodę na tę inwestycję w naszym mieście to rozpocznie się procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Inwestor ma już większość wymaganych prawem uzgodnień, jest gotowy projekt budowlany, są też zgody ministra budownictwa na ewentualne odstępstwa. Gdyby nie uchylenie planu zagospodarowania przestrzennego przez poprzedniego Wojewodę, za poprzednich rządów to budowa by już trwała! Co do likwidacji targowiska przed sprzedażą tej działki przez miasto! Niestety smutne doświadczenia przy innych sprzedażach pokazują, że usiłowanie sprzedaży działek na których prowadzona jest jakakolwiek działalnośc z reguły nie wypala! Lub też po sprzedaży ci którzy zajmowali działkę (deklarując wcześniej, ze od razu po zbyciu przez miasto ją opuszczą) nie mieli najmniejszego zamiaru tego uczynić i miasto musiało zaspakajać słuszne, rózne roszczenia nabywcy! Dlatego najpierw się sprząta, a potem zbywa!!! Co do utraty miejsc pracy poprzez likwidację targowiska "Kiliński"! Bzdura! Wszyscy otrzymali ofertę miejsc na innych targowiskach, a najgłośniej krzyczeli ci którzy mieli po kilka straganów na wielu placach a przy nich zatrudniali na czarno "bezrobotnych"! Według mnie takie targowiska jak Kiliński i Flora nie powinny być w centrum miasta! Mówi się i pisze o udostepnieniu wież na starym mieście turystom. Widok z tych wież na targowisko jest okropny!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group