Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6518
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ujawniono tytoń i papierosy zza wschodniej granicy za 50 tys. zł

Wtorek, 20 listopada 2012, 6:52
Aktualizacja: 6:53
Autor: Angela/SG
Region: Ujawniono tytoń i papierosy zza wschodniej granicy za 50 tys. zł
Fot. SG
Mundurowi z jeleniogórskiej placówki straży granicznej podczas kontroli drogowej ujawnili w jednym z aut 18 kg pociętego tytoniu przygotowanego do sprzedaży. To jednak nie jedyny sukces. Podczas wspólnych weekendowych działań funkcjonariuszy straży granicznej i Izby Celnej we Wrocławiu zatrzymano nielegalny tytoń i papierosy o łącznej wartości prawie 50 tys. zł.

Jeleniogórscy strażnicy zatrzymali do kontroli opla astrę w Wałbrzychu. W samochodzie znaleźli 18 kg pociętego tytoniu zapakowanego i przygotowanego już do sprzedaży. W mieszkaniu kierującego autem, 31-letniego wałbrzyszanina, znaleziono kolejne 42 kg liści oraz gotowej krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również maszynę służącą do cięcia liści. Łączna szacunkowa wartość zatrzymanych rzeczy wyniosła ponad 30 tysięcy złotych.

Z kolei działania funkcjonariuszy z placówki SG we Wrocławiu - Strachowicach, doprowadziły do ujawnienia 33.400 sztuk papierosów z ukraińskimi i białoruskimi znakami akcyzy skarbowej. Tym razem nielegalnym procederem parał się mieszkaniec Strzelina, u którego w mieszkaniu zabezpieczono również krajankę tytoniową, wszystko na kwotę ponad 17 tys. zł.

Do próby przemytu doszło również podczas odprawy bagażowej we wrocławskim porcie lotniczym. Funkcjonariusze odebrali tytoń, z którym dwójka Polaków próbowała wyjechać do Anglii (wartość ponad 800 zł.)
Wszystkie zabezpieczone towary zamiast na nielegalny rynek trafiły do magazynów Izby Celnej we Wrocławiu, a wobec zatrzymanych osób zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group