Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7439
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: UE: Studenci z Ukrainy z wizytą w Jeleniej Górze

Wtorek, 23 lutego 2016, 8:49
Aktualizacja: Środa, 24 lutego 2016, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: UE: Studenci z Ukrainy z wizytą w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (22.02) w jeleniogórskim wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się spotkanie podsumowujące wizytę grupy studentów i pracowników naukowych katedry rachunkowości i audytu Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego imienia Iwana Puluja (m. Tarnopol, Ukraina). Goście zza wschodniej granicy otrzymali certyfikaty na zakończenie „Zimowej Szkoły Ukraina”.

Wizyta odbyła się z inicjatywy dr hab. Anetty Zielińskiej - adiunkta w katerze Zarządzania Strategicznego i Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi w naszym mieście. Studenci z Tarnopola od 15 lutego br. odbywali lekcje kolejno na Uniwersytecie Ekonomicznym, Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych, Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”, a w ostatnim dniu (dzisiaj) wezmą udział w zajęciach w popularnej „Handlówce”.

Wizyta gości z Ukrainy przy wsparciu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze odbywała się pod hasłem „język polski”. Wzięło w nich udział 12 studentów i 3 pracowników naukowych z Tarnopola. - prawdopodobnie ta współpraca przełoży się na „Szkołę Letnią Ukraina”, która jest prowadzona od trzech lat na naszym wydziale w Jeleniej Górze – była prowadzona pod hasłem elektoratu języka angielskiego, ale wzbogacę ofertę o język polski – powiedziała dr hab. Anetta Zielińska, która nie wyklucza też wymiany w drugą stronę – polskich studentów na Ukrainę.

Jak podkreśla dr Pavlykivska strona ukraińska chce się uczyć języka polskiego i ma nadzieję na dalszą współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym. - Polska jest naszym najbliższym sąsiadem, wyczuwamy bliskość. Studenci chętnie jeżdżą do Polski w celach osobistych, jak i pobierania nauki – mówiła.

- Będę bardzo miło wspominać pobyt w Jeleniej Górze. Podobały mi się wykłady, zajęcia praktyczne i wycieczki do Pragi i Drezna – powiedział student IV roku tarnopolskiego Uniwersytetu Mykhailo Krasnytsia. Studentka pierwszego roku Mariia Oksenchuk też jest bardzo zadowolona z wyjazdu do Polski. - Spodobały mi się dwie krainy Europy: Jelenia Góra w Polsce i Praga w Czechach. Wykładowcy na kursach dużo nam pomagali, dziękuję pani Anetcie za zorganizowanie tej szkoły – dodała studentka z Ukrainy, która potwierdza, że chętnie uczy się języka polskiego i uważa, że przyda się jej w życiu.

W przedostatnim dniu zimowej szkoły studenci i wykładowcy odbierali certyfikaty i upominki z rąk Anetty Zielińskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Pawła Domagały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group