Poniedziałek, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 6392
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany występ Kacpra Mieszkowskiego

Wiadomości: Bela u Jevicka
Środa, 5 września 2012, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W czeskiej miejscowości Bela u Jevicka odbyła się 2 września kolejna eliminacja Crossracing Cup. Kacper Mieszkowski po fatalnej serii treningowej (tuż po starcie zgasł mu silnik i nie udało się go uruchomić – brak okrążenia czasowego) otrzymał pozycję startową z drugiej linii.

Przy starcie do pierwszego wyścigu omal nie najechał na lidera zawodów Mariana Klíč [1], któremu na starcie zgasł silnik. Jednak wola walki i doskonała znajomość toru pomogły Kacprowi zakończyć I wyścig na czwartej pozycji. W drugim biegu (start również z drugiej linii ) po brawurowym ataku po zewnętrznej stronie toru już po dwóch zakrętach był tuż za prowadzącym. Musiał jednak uznać swoich starszych kolegów i w rezultacie II wyścig zakończył również na czwartej lokacie. Tak równa jazda zaowocowała dorobkiem aż 36 punktów co dało Kacprowi w rezultacie doskonałe drugie miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Strata w "generalce" do trzeciego miejsca wynosi jedynie 12 pkt , ale do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie eliminacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kks 6-09-2012 5:44
ilu bylo startujacych? 6?
~XXX 6-09-2012 20:15
Nie kolego , na linii startu było 23 zawodników !!!!!!!!!!!!!! Jakbyś dokładnie czytał tekst to pewni byś się domyślił dlaczego musiał startować z drugiej linii !!!!! Natomiast w bezpośredniej walce w swojej klasie miał 12 przeciwników - to nie Polska , gdzie na zawody przyjeżdża 25 quadów - to Czechy , gdzie na zawodach jest 125 quadów !!!!!!
~nether 6-09-2012 21:26
Drogi "kks" Nie ważne ilu przeciwników pojawiło się na wyścigu. Wskaż proszę innych 12-latków, którzy osiągają takie wyniki w tym sporcie! Sprzęt i tor przeraziłby nie jednego amatora "ulicznych wyścigów". Doceńmy fakt, że dziecko z podstawówki reprezentuje nas za granicą i wygrywa w kraju w, którym ten sport jest bardziej popularny. Płaczmy jednak nad tym jak niewiele polskich dzieci wychodzi z umiejętnościami dalej niż umiejętność obsługi Naszej Klasy. Brawo Kacper za takie wyniki!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group