Czytających: 9573

IV-liga siatkarzy: Udany rewanż akademików na Opalu

Niedziela, 8 stycznia 2012, 0:52
Aktualizacja: 0:55
Siatkarze Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w 7. kolejce IV–ligi wygrali w Kudowie Zdrój 3:2, rewanżując sie tym samym za porażkę na własnym parkiecie. Po zaciętym pojedynku, którego zwycięzcę musiał wyłonić tie–break górą byli podopieczni Wojciecha Lary.

Mecz na parkiecie lidera rozpoczął się od gładkiej wygranej gospodarzy w pierwszym secie 25:18. W drugiej partii emocje sięgnęły zenitu, a wynik 36:34 odzwierciedla emocje jakie towarzyszyły konfrontacji lidera IV-ligi ze spadkowiczem z wyższej klasy rozgrywkowej. Mimo, że jeleniogórzanie przegrywali 0:2 nie poddali się. Trzeci set padł łupem KPSW 25:17, co zwiastowało kolejne emocje w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kudowie Zdrój. W kolejnej partii również lepsi byli goście (25:22) i o końcowym wyniku zadecydował tie-break wygrany przez akademików z Jeleniej Góry 15:10.

W następnej kolejce (4. lutego) KPSW zagra na własnym parkiecie przeciwko Cargo Kamieniec Ząbkowicki.

Wyniki 7. kolejki:

ULKS Opal Kudowa Zdrój - KPSW Jelenia Góra 2:3 (25:18, 36:34, 17:25, 22:25, 10:15)

Cargo Kamieniec Ząbkowicki - KS KUS-KUS Sudety II Kamienna Góra 3:1 (25:22, 25:9, 31:33, 25:15)

1. ULKS Opal Kudowa Zdrój 6 - 16:7 - 14
2. KPSW Jelenia Góra 5 - 12:8 - 10
3. MKS Olimpia Kowary 5 - 13:9 - 10
4. KS KUS-KUS Sudety II Kamienna Góra 6 - 8:14 - 5
5. CARGO Kamieniec Ząbkowicki 6 - 5:16 - 3