Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4465
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udane rowerowe spotkanie

Wiadomości: Stara Kamienica/Goduszyn/Jelenia Góra
Wtorek, 23 czerwca 2009, 8:51
Aktualizacja: 10:53
Autor: ahawer
Fot. Andrzej Kwietnicki
Udane rodzinne spotkanie na rowerze po hasłem ,,Zaprzęgi w Starej Kamienicy,, – na zbiórce w Goduszynie zameldowało się ponad 30 rowerzystów.

Pogoda cyklistom także dopisała , nie padało. Jak relacjonuje Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N:
- Z Goduszyna pojechaliśmy na Rybnicy, dalej wspomnianą drogą rowerową do Starej Kamienicy. Sam pokaz zaprzęgów, był interesujący. Po pokazie grupa się podzieliła, część osób pojechało dalej w stronę Świeradowa, a część przez Barcinek, Wrzeszczyn, Siedlecin do Jeleniej Góry.
Już teraz zapraszam na kolejny wyjazd do miejscowości Nove Mesto pod Smrkem, gdzie proboszczem w tamtejszym kościele jest ksiądz z Polski, który serdecznie nas zaprasza. Informacja o dacie wyjazdu będzie podana przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie www.jelonka.com lub na naszej stronie www.jeloeniogorski klub kolarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~bikermtbjgora 23-06-2009 13:23
W niedzielę rowerzyści z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego zorganizowali Rodzinny Rajd Rowerowy, którego ideą jest wspólne poznawanie piękna naszego regionu , miłe spędzenie niedzieli w towarzystwie innych rowerzystów oraz nawiązanie nowych przyjaźni z osobami, które aktywnie odpoczywają na rowerze. W wycieczce uczestniczyli bikerzy startujący regularnie w maratonach mtb oraz amatorzy mało jeżdżący na rowerach.. Podczas aktywnej jazdy(treningu) nie zauważamy piękna przyrody i krajobrazu. Jazda w grupie daje możliwość rozmów, dyskusji,podziwiania piękna przyrody i aktywnego wypoczynku. W grupie ok.30 osób wyjechaliśmy z Jeleniej Góry do Starej Kamienicy gdzie odbywał się konkurs zaprzęgów konnych. Była to pięknie zorganizowana impreza .Podziwialiśmy piękne konie arabskie, zaprzęgi konne i konkurs. Powrót ze Starej Kamienicy przez Wrzeszczyn i Perłę Zachodu.Ścieżka rowerowa na Perłę Zachodu odremontowana położono nowy dywanik asfaltowy i utwardzono pobocza. Najmłodszą uczestniczką wyprawy była trzyletnia Jagódka z Jeleniej Góry, która jadąc w specjalnym siedzeniu na bagażniku dzielnie zniosła trudy rajdu rowerowego. Członek naszego towarzystwa rowerowego Bolesław Osipik zorganizował w sobotę akcję sprzątania ścieżki rowerowej na ulicy Sudeckiej. Efekt jego działań jest już widoczny. Droga rowerowa poprzednio zarośnięta piękna śmieci została uprzątnięta, wykoszono trawę z poboczy oraz pozbierano szkła i śmieci do przygotowanych worków. We wrześniu ruszy pierwszy etap budowy drogi rowerowej „Dolina Kamiennej” , która połączy Zabobrze z Cieplicami. Zachęcam do korzystania z tej drogi od ulicy Kasprowicza poprzez ulicę Nadbrzeżną wzdłuż rzeki Kamiennej do Cieplic, naprawdę fajna trasa dla rowerzystów. W niedzielę 26 lipca wszystkich rowerzystów zapraszam do kapliczki Św. Anny w Proszówce koło Gryfowa Śląskiego, gdzie odbędzie się wyścig i festyn. Szczegóły spotkania i wyjazdu opublikujemy w lipcu.
~Zbigniew Leszek 23-06-2009 14:58
Dziękuje rowerzystom za tak liczny udział w tej imprezie - i zapraszam innych nie bądźcie anonimowi - przecież jesteśmy ,,WIELKĄ ,, rodziną rowerzystów. Wspólna jazda ułatwia poznanie się - mamy przecież wspólne zainteresowanie i to jest w tym najfajniejsze. Pozdrawiam i do następnego zobaczenia - zaglądajcie na naszą stronę www.jeleniogorski klub kolarski.
~marthasia 23-06-2009 21:30
Było super, tylko szkoda, że było tak mało ludzi (zawsze im więcej tym lepiej:) ) Ja bardzo chętnie pojechałabym na następne wyjazdy tylko, że wyjeżdżam. Ci co mogą niech korzystają, bo to naprawdę fajna forma spędzania czasu:) Rowery pod nogi i jazda zawsze z uśmiechem na ustach.
~ 25-06-2009 17:36
Ciekawe komentarze,masa przezyc i doswiadczen!!!!Gratuluje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group