Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3439
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Udana zbiórka zachełmian

Poniedziałek, 18 marca 2019, 6:13
Aktualizacja: Wtorek, 19 marca 2019, 13:27
Autor: WAC
Zachełmie: Udana zbiórka zachełmian
Fot. użyczone
Sukcesem zakończyły się starania społeczników ze Stowarzyszenia Karkonoskie Zachełmie, którzy poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi zgromadzili brakujące 30 tysięcy złotych na wyposażenie nowo powstającego Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej "Stara Remiza".

Przypomnijmy. Stowarzyszenie Karkonoskie Zachełmie musiało pilnie znaleźć 30 tysięcy złotych na sprzęt do tworzonego Centrum Dziedzictwa i Aktywności Twórczej "Stara Remiza". Najmniejsze centrum kultury w Polsce, jak mówią o swoim pomyśle społecznicy z podkarkonoskiej wsi, ma działać w dawnej remizie strażackiej. Na jej remont Stowarzyszenie dostało 200 tysięcy złotych dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety procedury mające wyłonić wykonawcę prac trwały na długo, a trendy na rynku usług budowlanych w międzyczasie uległy zmianom, że otrzymanego wsparcia nie wystarczyło na część prac budowlanych i zakup wyposażenia: multimedialnych ekranów dotykowych, sprzętu rtv, stołów i krzeseł.

Sytuacja stała się podbramkowa, bo gdyby społecznicy z Zachełmia nie znaleźli brakującej kwoty, Urząd Marszałkowski mógłby się domagać zwrotu całego wsparcia. Na szczęście do tego nie dojdzie, gdyż środki udało się znaleźć poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Większość kwoty pochodziła od wielu darczyńców, a resztę dołożył sponsor.

Prace przy remizie powoli zmierzają ku końcowi. Obecnie trwa układanie tynków zewnętrznych. Przed remizą powstaje też miejsce do parkowania. Wkrótce na stropie nad częścią poddasza pojawi się drewniana konstrukcja wieży. Wcześniej wykonano szereg prac we wnętrzu budynku, między innymi na ścianach ułożone zostały regipsy, zamontowano też instalację elektryczną i wodociągową, maty grzewcze, wstawiono też okna i drzwi.

Twoja reakcja na artykuł?

20
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
687
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group