Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7127
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Uczyli się pracy za granicą

Wtorek, 1 kwietnia 2008, 8:03
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Uczyli się pracy za granicą
Fot. Archiwum
Sześćdziesięciu młodych ludzi z regionu jeleniogórskiego zdobywało doświadczenie zawodowe w Holandii. Spędzili tam 12 tygodni i poznali, co znaczy praca na Zachodzie.

W projekcie uczestniczyli młodzi ludzie ze środowisk wiejskich, w których jest wysokie bezrobocie, bezrobotni oraz absolwenci szkół. Pracowali za granicą w zakładach rolniczych

Teraz mają szansę na dobre zajęcie. – Na stażu dowiedziałam się, jak funkcjonują gospodarstwa holenderskie, poznałam ich najnowsze technologie produkcyjne, jak również normy produkcyjne obowiązujące w krajach UE. Po za tym podszkoliłam język niemiecki (uczestnicy rozmawiali z pracodawcami głównie po niemiecku). To było bardzo ciekawe i rozwijające doświadczenie, które z pewnością wykorzystam w przyszłej pracy – usłyszeliśmy od jednej z uczestniczek stażu.

Wyjazd zorganizowało stowarzyszenie „Pegaz” w Jeleniej Górze. 12-tygodniowy staż został zrealizowany w ramach programu Leonardo da Vinci w zakresie kształcenia zawodowego oraz projektu „Europass Mobility - zawodowa edukacja w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych w Holandii”. Partnerem w projekcie było holenderskie Contec Holding B.V.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
335
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group