Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5043
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczta dla fanów muzyki francuskiej

Sobota, 6 marca 2010, 9:31
Aktualizacja: Piątek, 22 października 2010, 21:45
Autor: TEJO
Dziś w kameralnym wnętrzu Przystań Cafe w Cieplickim Centrum Kultury zabrzmią melodie znad Sekwany okraszone rodzimymi brzmieniami w doborowym wykonaniu.

– Zaczaruje nas aksamitny głos Pauliny Kujawskiej a towarzyszyć jej będzie Tomasz Drabina, który uzbrojony w akordeon nada maleńkiemu wnętrzu Przystani prawdziwie paryski klimat – zachęcają organizatorzy. – Ogrzeją soczyste brzmienia oryginalnych standardów paryskich i swingujące piosenki polskie od XX międzywojennego do współczesności. W Przystani Café u boku gwiazd pojawiają się także utalentowani, młodzi wykonawcy. Tym razem będą to Jakub Małycha i Dorota Malczewska.

Paulina Kujawska - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, pedagog Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, solistka „Orkiestry Kukla Band” pod dyrekcją Zygmunta Kukli, a także finalistka konkursu „Debiuty” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999.

Tomasz Drabina – niezwykle utalentowany akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog, absolwent Akademii Muzycznej klasy akordeonu w Poznaniu, laureat wielu konkursów i festiwali akordeonowych. Jest też stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, współpracuje także z Filharmonią Poznańską, Opolską i Krakowską.

Początek koncertu dziś o godz. 16. Przystań Cafe, Długi Dom, ul. ks. Ściegiennego w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group