Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6456
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uczniowie ZSPŻ nie chcą połączenia szkół

Piątek, 17 lutego 2012, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2012, 8:12
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Uczniowie ZSPŻ nie chcą połączenia szkół
Fot. Petr
Proponowane przez samorząd połączenie Zespołu Szkół Przyrodniczo–Żywieniowych z tzw. Gastronomem przy ulicy Leśnej wzbudziło spore kontrowersje wśród uczniów pierwszej z wymienionych placówek. – Nigdzie nie idziemy. W Sobieszowie zostajemy! – manifestowali wczoraj pod budynkiem szkoły.

O tym, czy zgodnie z propozycją samorządowców ZSPŻ z obecną siedzibą przy ulicy Cieplickiej 169 w Jeleniej Górze połączy się z tzw. Gastronomem, a co za tym idzie zostanie przeniesiony do budynku przy ulicy Leśnej – zdecyduje Rada Miasta we wtorek, 28 lutego. Bez względu na to czy połączenie faktycznie dojdzie do skutku uczniowie pierwszej z wymienionych placówek już teraz ostro manifestują „przeciw”.

– Jestem zbulwersowana planami samorządowców dotyczącymi naszej szkoły. Po raz kolejny dowiadujemy się, że ktoś robi coś za naszymi plecami. To niesprawiedliwe! Nie chcemy iść na ulicę Leśną i mamy zamiar mocno się temu opierać. Tu mamy swoją autonomiczność, tu jest nasze miejsce. Boimy się również o to, co będzie z naszymi nauczycielami. Czy dla wszystkich wystarczy tam miejsca? Jesteśmy bardzo związani z naszą kadrą - mówi nam Sandra Pietrzyk, jedna z uczennic ZSPŻ w Jeleniej Górze.

Podczas uczniowskiej manifestacji pod budynkiem szkoły w świetlicy ZSPŻ odbyło się wczoraj spotkanie prezydenta Jeleniej Góry, Marcina Zawiły i Pawła Domagały, naczelnika Wydziału Oświaty z gronem pedagogicznym.

– Podczas spotkania prezydent Marcin Zawiła przedstawił nam argumenty, dlaczego należy połączyć obie placówki. To, czy ZSPŻ i Gastronom od września 2012 roku będą działały razem jest prawie pewne. Zdaję sobie sprawę, że uczniom trudno będzie pogodzić się z tym stanem rzeczy, zresztą nam też nie jest łatwo. No ale cóż? Prezydent zapewnił nas, że nauczyciele nie mają się o co martwić; że cięć w etatach nie będzie - mówi Helena Kasperczyk, dyrektor ZSPŻ w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Po zapadnięciu oficjalnej decyzji nie pozostanie nam nic innego, jak przenieść się na ulicę Leśną i tam kształcić naszych uczniów. Razem poradzimy sobie ze wszystkim, choć na początku na pewno łatwo nie będzie. Mi samej łza kręci się w oku na myśl o zmianie obecnej siedziby szkoły. Mamy tu bardzo dobre warunki oraz zaplecze do zajęć praktycznych, z czym trudno będzie się rozstać.

Protest jako wyraz sprzeciwu wobec zamiarów likwidacji Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze planują także rodzice i uczniowie uczęszczający na zajęcia do tej placówki. Napiszemy o tym w osobnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group