Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7118
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Uczniowie z Piechowic nauczą się pływać

Środa, 7 stycznia 2015, 8:29
Aktualizacja: 9:45
Autor: Mea
Piechowice: Uczniowie z Piechowic nauczą się pływać
Fot. Archiwum
124. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach weźmie udział w programie „Umiem pływać”. – Jako jedyni w powiecie jeleniogórskim zakwalifikowaliśmy się do programu powszechnej nauki pływania Ministra Sportu i Turystyki – powiedział Jarosław Bumażnik, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Pozyskiwania Środków Urzędu Miasta Piechowice.

Wartość projektu szacuje się na 42 tys. zł, z czego 21 tys. zł to dofinansowanie z ministerstwa. - Jesteśmy jednym z 60 miast Polski, które zakwalifikowały się do programu „Umiem pływać” – podkreślał kierownik.

Zajęcia będą trwały pięć miesięcy, rozpoczną się w lutym. - 71 uczniów z klas pierwszych i 53. z klas drugich raz w tygodniu będzie nie tylko uczyć się pływać pod okiem instruktora w Termach Cieplickich, ale również poznawać techniki ratunkowe, uczyć się udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania na kąpieliskach. Uczniom zostanie zapewniony transport autokarem w obie strony oraz sprzęt do nauki pływania – powiedział Jarosław Bumażnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group