Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6785
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Uczniowie z Piechowic na Turnieju Klas Policyjnych

Wtorek, 7 czerwca 2016, 12:36
Aktualizacja: 12:39
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Piechowice: Uczniowie z Piechowic na Turnieju Klas Policyjnych
Fot. Archiwum Szkoły
Dorota Budzińska, Daria Kucharek, Dominika Roeder i Tomasz Fikier – to drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach, która walczyła w finale VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2016”.

– Mimo że nasi uczniowie miejsca na podium nie zdobyli, wrócili z bagażem ciekawych doświadczeń i mieli okazję zmierzyć się z reprezentantami z całej Polski – mówi Dorota Sobczyńska, dyrektor szkoły.

Podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, który odbył się w Szkole Policji w Pile, czteroosobowe drużyny, reprezentujące szkoły prowadzące klasy policyjne z całej Polski, walczyły o podium sprawdzając swoją wiedzę o policji.

Test umiejętności strzeleckich, udzielania pierwszej pomocy, sprawności fizycznej oraz sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o policji zdawało 25 drużyn z całej Polski. Z województwa dolnośląskiego do finału zakwalifikowały się tylko trzy szkoły – z Piechowic (już po raz drugi), Oławy i Lubomierza.

Honorowy patronat nad Turniejem objęli: Komendant Główny Policji, Starosta Pilski, Prezydent Miasta Piły, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group