Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie z Piechowic na konferencji służb ratowniczych

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 26 września 2014, 8:46
Aktualizacja: 16:01
Autor: Beata Mikiciuk– Murzyn
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie z klas ratownictwa medycznego i policyjnych Zespołu Szkól Technicznych i Licealnych w Piechowicach uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Służb Ratowniczych, która odbyła się ostatnio w Karpaczu.

Młodzież brała udział w ciekawych wykładach i pokazach działań służb ratowniczych. Zapoznała się najnowocześniejszym sprzętem używanym przez ratowników oraz z systemem służb ratowniczych w Czechach i we Włoszech, a także z działaniami służb współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego takimi, jak: policja, inspekcja sanitarna, straż graniczna, GOPR.

Uczniowie uczestniczyli też w pokazie pierwszej pomocy oraz w ćwiczeniach. Uczestnikom konferencji zaprezentowali się strażnicy graniczni z psem do wykrywania narkotyków i ładunków wybuchowych . Funkcjonariusze pokazali najnowszy sprzęt używany w SG, a młodzież mogła sprawdzić jego działanie oraz przymierzyć najnowsze modele kamizelek kuloodpornych , okularów noktowizyjnych i wykrywaczy metali.
Na koniec konferencji odbył się pokaz służb ratowniczych , które pokazały działania w zdarzeniu masowym, czyli w wypadku drogowym z udziałem autobusu i auta osobowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

rymcycymcy 26-09-2014 10:30
Pierwsza fotka, naprawdę słitaśnia ...brawo ! :)
~:-) 26-09-2014 16:53
Zdjęcia kalkulatorem robione :-)
~ 26-09-2014 18:54
Srutu tutu nie ma szkół licealnych profilowanych od dawna, po co śmieszyć tyłek pisać o klasach medycznych i policyjnych , może od razu stworzyć szkoły licealne z klasami burmistrzów, radnych, posłów i innych !!
~psycholog 26-09-2014 21:28
Badania dowodzą, że liceum to jest okres w życiu kobiety, kiedy kobiety zaczynają głupieć. Do tej pory samice są inteligentniejsze, mądrzejsze i poważniejsze od samców, później już jest na odwrót. A jeszcze później to już tylko "hi hi hi".
~bebe 29-09-2014 12:07
Jeżeli ktoś nie odróżnia szkół profilowanych od normalnego ogólniaka z rozszerzeniami , dodatkowymi przedmiotami i atrakcyjnymi zajęciami dodatkowymi, to niech nie pisze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group