Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7641
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Uczniowie z Piechowic na konferencji służb ratowniczych

Piątek, 26 września 2014, 8:46
Aktualizacja: 16:01
Autor: Beata Mikiciuk– Murzyn
Karpacz: Uczniowie z Piechowic na konferencji służb ratowniczych
Fot. Archiwum Szkoły
Uczniowie z klas ratownictwa medycznego i policyjnych Zespołu Szkól Technicznych i Licealnych w Piechowicach uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Służb Ratowniczych, która odbyła się ostatnio w Karpaczu.

Młodzież brała udział w ciekawych wykładach i pokazach działań służb ratowniczych. Zapoznała się najnowocześniejszym sprzętem używanym przez ratowników oraz z systemem służb ratowniczych w Czechach i we Włoszech, a także z działaniami służb współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego takimi, jak: policja, inspekcja sanitarna, straż graniczna, GOPR.

Uczniowie uczestniczyli też w pokazie pierwszej pomocy oraz w ćwiczeniach. Uczestnikom konferencji zaprezentowali się strażnicy graniczni z psem do wykrywania narkotyków i ładunków wybuchowych . Funkcjonariusze pokazali najnowszy sprzęt używany w SG, a młodzież mogła sprawdzić jego działanie oraz przymierzyć najnowsze modele kamizelek kuloodpornych , okularów noktowizyjnych i wykrywaczy metali.
Na koniec konferencji odbył się pokaz służb ratowniczych , które pokazały działania w zdarzeniu masowym, czyli w wypadku drogowym z udziałem autobusu i auta osobowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group