Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Uczniowie spod Szrenicy pokazali swoje talenty

Piątek, 7 czerwca 2013, 9:17
Aktualizacja: 9:23
Autor: Mea
Powiat: Uczniowie spod Szrenicy pokazali swoje talenty
Fot. Archiwum Starostwa
Festiwal Talentów, Gala Sportu, I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSOiMS, Dzień Językowy oraz spotkanie w ramach projektu GreKo z zagranicznymi gośćmi. To wszystko było w programie Dnia Patrona Jana Izydora Sztaudyngera Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Współorganizatorem było Starostwo Powiatu Jeleniogórskiego.

Po przywitaniu przez dyrektorkę szkoły Beatę Szehidewicz i wielojęzycznym wstępie nauczycieli języków obcych tej szkoły zabrał głos starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, który przedstawił projekt GreKo.
W części językowej spotkania przedstawiono zagranicznym gościom prezentację multimedialną o Polsce w języku angielskim. Odbyły się występy uczniów.

Kolejnym punktem wydarzenia była prezentacja umiejętności tanecznych i muzycznych uczniów w ramach Festiwalu Talentów. W stylu modern-jazz zatańczyła Karina Dudzicz, dziewczęta z klas sportowych zatańczyły kankana, Oliwia Socha przy akompaniamencie Tomka Czekaja wykonała dwie piosenki w języku angielskim, natomiast na gitarze elektrycznej zagrał i zaśpiewał Jakub Pączek. Uczniowie klasy I LAS wystąpili w skeczu "randka w ciemno" w języku angielskim.

Galę Sportu poprowadziła dyrektorka d/s sportu Joanna Badacz. Wręczyła nagrody w konkursie na maskotkę szkoły. Konkurs wygrała Joanna Turek. Dyrektorka przedstawiła najważniejsze sportowe osiągnięcia tego roku szkolnego oraz nagrodziła sportowców, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce w dorocznym rankingu.

Pierwsze miejsca zajęli: wśród dziewcząt w gimnazjum - Róża Łyjak, wśród dziewcząt w liceum - Martyna Piech, wśród chłopców w gimnazjum - Jakub Piątek, a wśród chłopców w liceum - Marcin Nowak.

W czasie trwania Gali Sportu odbył się również I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSOiMS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
198
Jest nowy
9%
1-5 lat
12%
5-10 lat
18%
10-20 lat
44%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group