Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6627
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie SP 3 spotkali się z Mają Włoszczowską

Sobota, 23 kwietnia 2016, 9:06
Aktualizacja: Niedziela, 24 kwietnia 2016, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uczniowie SP 3 spotkali się z Mają Włoszczowską
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowe przedpołudnie (22 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze miało miejsce ciekawe spotkanie, podczas którego uczniowie klas sportowych mieli okazję nie tylko na „Selfie z gwiazdą”, ale również porozmawiać z przygotowującą się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Mają Włoszczowską.

To już trzecie spotkanie uczniów z placówki przy ul. PCK z mistrzynią świata (2010 r.) i srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich (2008 r.). Tym razem w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Selfie z gwiazdą” w spotkaniu mieli okazję wziąć udział uczniowie klasy lekkoatletycznej oraz sekcji kolarskiej.

- Czuję się bardzo związana z tą szkołą, również dlatego, że bardzo blisko mieszkam. Bardzo się cieszę, że dyrekcja dba o to, aby dzieci aktywnie spędzały czas – są organizowane zawody w kolarstwie górskim. Takie inicjatywy trzeba jak najbardziej promować – powiedziała Maja Włoszczowska. - Dla mnie to też jest duża wartość. Odwiedzając taką szkołę i widząc, że jestem jakimś wzorem dla dzieci, motywuje mnie i mnie nakręca do pracy, aby trenować mocno i zdobywać medale – powiedziała mistrzyni. - Kto wie, może w gronie tych uczniów jest mój mały następca, więc trzeba siać takie iskierki, żeby dzieciom się chciało – dodała.

- Co roku organizujemy międzyszkolne zawody kolarstwa górskiego i działa u nas Uczniowski Klub Sportowy Kopernikus – powiedziała Dorota Binkowska, dyrektor SP 3 w Jeleniej Górze, zapraszając jednocześnie na zawody „Góral 2016”, które zaplanowano na początek czerwca br.

Podczas spotkania Maja Włoszczowska opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z kolarstwem górskim, wspominając m.in. pierwsze wygrane zawody (Family Cup w Karpaczu). Wtedy zauważył jej talent trener Śnieżki Karpacz zapraszając do klubu i tak zaczęła się wielka kariera jeleniogórzanki. Miała wtedy 14 lat, a na rowerze jeździ już w sumie 18 lat. - To wynika z tego, że dopiero wtedy pojawiło się kolarstwo górskie. Moja rodzina i tak była jedną z pierwszych, która w okolicy jeździła na rowerach górskich – tłumaczyła późny początek kariery.

Nasza nadzieja olimpijska opowiadała również o swoich treningach, zaprezentowała nowy rower, którym chce „wykręcać” coraz lepsze wyniki, a także odpowiadała na pytania, których dzieci miały bardzo dużo.

W tym roku zawody Maja Włoszczowska Trophy odbędą się w dn. 10-11 września i w związku z tym, że będzie to końcówka sezonu, w Parku Paulinum zobaczymy największe gwiazdy MTB. W tym terminie odbędzie się też maraton w ramach mistrzostw Polski, a także zawody dla dzieci i Parada Rowerów.

Wcześniej, bo 20 sierpnia w Rio de Janeiro Maja Włoszczowska powalczy o kolejny medal dla Polski, a w ramach przygotowań do najważniejszych zawodów tego sezonu, 32-letnia jeleniogórzanka wystartuje w mistrzostwach Europy, dwóch rundach pucharach świata oraz w mistrzostwach świata.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 obiecały, że będą trzymać kciuki oglądając zmagania mistrzyni w telewizji, a we wrześniu będą jej kibicować przy Paulinum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group