Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3241
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie SP 3 spotkali się z Mają Włoszczowską

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 kwietnia 2016, 9:06
Aktualizacja: Niedziela, 24 kwietnia 2016, 8:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowe przedpołudnie (22 kwietnia) w Szkole Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze miało miejsce ciekawe spotkanie, podczas którego uczniowie klas sportowych mieli okazję nie tylko na „Selfie z gwiazdą”, ale również porozmawiać z przygotowującą się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Mają Włoszczowską.

To już trzecie spotkanie uczniów z placówki przy ul. PCK z mistrzynią świata (2010 r.) i srebrną medalistką Igrzysk Olimpijskich (2008 r.). Tym razem w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Selfie z gwiazdą” w spotkaniu mieli okazję wziąć udział uczniowie klasy lekkoatletycznej oraz sekcji kolarskiej.

- Czuję się bardzo związana z tą szkołą, również dlatego, że bardzo blisko mieszkam. Bardzo się cieszę, że dyrekcja dba o to, aby dzieci aktywnie spędzały czas – są organizowane zawody w kolarstwie górskim. Takie inicjatywy trzeba jak najbardziej promować – powiedziała Maja Włoszczowska. - Dla mnie to też jest duża wartość. Odwiedzając taką szkołę i widząc, że jestem jakimś wzorem dla dzieci, motywuje mnie i mnie nakręca do pracy, aby trenować mocno i zdobywać medale – powiedziała mistrzyni. - Kto wie, może w gronie tych uczniów jest mój mały następca, więc trzeba siać takie iskierki, żeby dzieciom się chciało – dodała.

- Co roku organizujemy międzyszkolne zawody kolarstwa górskiego i działa u nas Uczniowski Klub Sportowy Kopernikus – powiedziała Dorota Binkowska, dyrektor SP 3 w Jeleniej Górze, zapraszając jednocześnie na zawody „Góral 2016”, które zaplanowano na początek czerwca br.

Podczas spotkania Maja Włoszczowska opowiadała jak zaczęła się jej przygoda z kolarstwem górskim, wspominając m.in. pierwsze wygrane zawody (Family Cup w Karpaczu). Wtedy zauważył jej talent trener Śnieżki Karpacz zapraszając do klubu i tak zaczęła się wielka kariera jeleniogórzanki. Miała wtedy 14 lat, a na rowerze jeździ już w sumie 18 lat. - To wynika z tego, że dopiero wtedy pojawiło się kolarstwo górskie. Moja rodzina i tak była jedną z pierwszych, która w okolicy jeździła na rowerach górskich – tłumaczyła późny początek kariery.

Nasza nadzieja olimpijska opowiadała również o swoich treningach, zaprezentowała nowy rower, którym chce „wykręcać” coraz lepsze wyniki, a także odpowiadała na pytania, których dzieci miały bardzo dużo.

W tym roku zawody Maja Włoszczowska Trophy odbędą się w dn. 10-11 września i w związku z tym, że będzie to końcówka sezonu, w Parku Paulinum zobaczymy największe gwiazdy MTB. W tym terminie odbędzie się też maraton w ramach mistrzostw Polski, a także zawody dla dzieci i Parada Rowerów.

Wcześniej, bo 20 sierpnia w Rio de Janeiro Maja Włoszczowska powalczy o kolejny medal dla Polski, a w ramach przygotowań do najważniejszych zawodów tego sezonu, 32-letnia jeleniogórzanka wystartuje w mistrzostwach Europy, dwóch rundach pucharach świata oraz w mistrzostwach świata.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 obiecały, że będą trzymać kciuki oglądając zmagania mistrzyni w telewizji, a we wrześniu będą jej kibicować przy Paulinum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~gluś 23-04-2016 10:29
trzymamy kciuki za Panią Maję :)
~mika111 23-04-2016 13:27
Uczniowie spotkali się z Mają i są szczęśliwi .Kiedy przyjdzie się nam spotkać abyśmy też byli szczęśliwi .Miłość do Ciebie to wszystko co jest ważne. Kocham Cię !!!
~pukpukwłep 23-04-2016 13:50
Oczywiście. Takie spotkania mają sens. Maja Włoszczowska może śmiało być stawiana młodzieży i dzieciom jako wzór. Ale nigdy Otylia Jędrzejczak - jak to było całkiem niedawno - która ma na sumieniu zabitego brata. I to przez własna głupotę, z własnej winy. Dlatego jeśli ktoś próbuje zaprosić jakiegoś celebrytę i wzorzec, niech popyta, pomyszkuje, jeśli ma już Alzheimera. Bo co odpowiedzieć dziecku, kiedy przyjdzie do domu i powie: A U NAS BYŁA TAKA JEDNA PŁYWACZKA I MÓWIŁA NAM CO ROBIĆ, ŻEBY.... itd. d...l - bo inaczej nie da się nazwać autora tego pomysłu - który zaprosił zabójczynię, powinien się mocno w pałę trzepnąć. I nie chodzi o to, żeby jej to wciąż wypominać i przypominać. Niech przysycha, ale i ona niech to ułatwia. Nie wyłazi się na świecznik, kiedy ma się za sobą takie czyny.
~też tam chodziłem 23-04-2016 13:55
Daleko NIE musiała CHODZIĆ
~nono 23-04-2016 14:56
Do "pukpukwłep" masz absolutną rację, z jednym się z Tobą zgadzam...trzepnij się mocno w ...
~zxzxzx 23-04-2016 15:58
Ciekawe ile miasto na nią wydało? Miliony czy może dziesiątki milionów? Jeśli to miało służyć promocji to pieniądze wywalone w błoto.
~ 23-04-2016 17:11
Pani Maja nie szanuje cudzej własności Ona i Jej Goście rozjeżdżają prywatne posesje przy Paulinum.Tłumaczenie ,Ja jestem Maja W.jest żadne .Więc stawianie Jej za wzór jest co najmniej dyskusyjne.
~rower 23-04-2016 17:49
A co robi miasto by propagować jadę na rowerach wśród dzieci i młodzieży? Nic. Dokładnie nic. Nie ma imprez międzyszkolnych, nie ma promocji aktywności, nie ma żadnego pomysłu... Ale jest wydział edukacji i sportu...
~ 23-04-2016 19:50
Tylko nie wszystkim udało zrobić selfie z Mają
~kk 23-04-2016 21:34
Fajna impreza!!!!!
~ 24-04-2016 0:49
Kużwa a gdzie czr4ni !!
~ 24-04-2016 14:54
jak odniesie sukces w skali świata , to niech się wtedy lansi
~nick 25-04-2016 9:21
Pani Maju, odwiedzanie swej placówki jest ok, ale wydaje mi się, iż mogłaby Pani mieć większy wpływ na jeleniogórskie władze i przyczynić się do rozwoju kolarstwa w naszym rejonie. Same plakaty z Pani twarzą nie wystarczą...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group