Czwartek, 25 czerwca
30°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce
reklamy

Uczniowie SP 2 spotkali się z mistrzynią [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Elżbieta Nowak (dawniej Trześniewska) spotkała się dzisiaj (26.02) z uczniami i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, mistrzyni Europy i reprezentantka kadry narodowej na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney najpierw opowiadała dzieciom o swojej karierze, a

reklamy

Znana koszykarka, która swoją sportową karierę rozpoczynała w Jeleniej Górze, w klubie Wichoś, a następnie MKS MDK Karkonosze, bardzo chętnie spotkała się z dziećmi, dla których było to ogromne przeżycie. - Jeszcze nigdy nie miałem okazji spotkać się z tak wybitną sportsmenką – mówił Ernest. - Chciałabym dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem przed meczem – powiedziała Marta.

Mierząca 190 cm wzrostu była koszykarka, a obecnie trenerka Widzewa Łódź z ogromnym entuzjazmem prowadziła żywą rozmowę z uczniami, podkreślała niezwykle istotne cechy sportowca, które przydają się w życiu codziennym, jak respekt do innych ludzi (przeciwników), sprzętu czy systematyczność oraz zdrowe odżywianie. Wspominała również spotkania z Lebronem Jamesem (koszykarz NBA) czy współpracę z Marcinem Gortatem. Na zakończenie spotkania w auli SP 2 dzieci odpowiadały na pytania mistrzyni z wiedzy o koszykówce i nie tylko.

Elżbieta jest bardzo zajęta, ale znalazła czas dla Jeleniej Góry, dla miasta, z którego się wywodzi. Pokazała, że nawet z Jeleniej Góry można zostać mistrzynią Europy, olimpijką – o to chodzi, żeby dzieciom pokazać, że mają taki sam start, taką samą możliwość jak dzieci z całej Polski, jak na świecie – mówił były trener Elżbiety Nowak, Ireneusz Taraszkiewicz, który zdradził, że utytułowana koszykarka będzie jutro gościem Olimpiady Malucha, a w poniedziałek (29.02) podczas otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce, w hali przy ul. Sudeckiej zostanie odsłonięta tablica w Galerii Sław Koszykówki z wizerunkiem jeleniogórzanki.

Pracowałem z Elżbietą w latach jej młodości, a później przez 6 lat podczas mojego pobytu w Pabianicach – był to wzór sportowca. Trener nie musiał jej zachęcać do pracy - miała to we krwi. Jeżeli miała coś zadane, to robiła coś ponad to, co zadał jej trener – wspominał Ireneusz Taraszkiewicz.

Mistrzyni współpracuje z Fundacją Lotto oraz Urzędem Miasta Łodzi promując w podobny sposób koszykówkę wśród młodych ludzi. - Po raz pierwszy w tej roli występuję w Jeleniej Górze, sentyment do miasta mam olbrzymi, stąd pochodzę, tutaj spędzam wszystkie święta, tu mieszka moja rodzina i moi przyjaciele – wyznała Elżbieta Nowak. - Musimy dawać dzieciom propozycje. One mają swój rozum, wysoką inteligencję i wrażliwość, które pozwolą im wybrać swoją drogę. Jeżeli my, dorośli, zaproponujemy im coś atrakcyjnego jestem przekonana, że wybiorą bardzo dobrze – dodała mistrzyni Europy w koszykówce kobiet.

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 podkreśla, że to nie ostatnie spotkanie z niezwykłą osobą. Pierwszym gościem „Dwójki” był Mirosław Hermaszewski, teraz przyszedł czas na Elżbietę Nowak, a kolejnym gościem ma być znany aktor. - W miarę możliwości staramy się w taki sposób uatrakcyjniać zajęcia szkolne – mówiła Beata Kozyra.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka