Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4761
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Uczniowie „siódemki” podbili Sopot...marzeniami

Środa, 12 listopada 2008, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Uczniowie „siódemki” podbili Sopot...marzeniami
Fot. Angela
Kacprer Zając i Łukasz Chocianowicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 zostali nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie plastycznym w Sopocie pt. „Chciałbym być jak…”.

Tym, którzy uważają, że marzenia się nie opłacają, dziewięciolatkowie z siódemki udowadniają, że nic bardziej mylnego. Łukasz marzy, by w przyszłości być królem, Kacper chce być japońskim wojownikiem. Tymczasem marzenie przelali na kartkę i z pomocą swojego nauczyciela Piotra Grosmana wysłali na ogólnopolski konkurs plastyczny do Sopotu.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej osobę, która jest dla nich bohaterem, którą podziwiają i chcieliby być tacy, jak ona. Mogła to być postać realna lub fikcyjna – mówi Piotr Grosman.

Chłopcom marzenia się opłaciły. Jury dostrzegło talent plastyczny uczniów siódemki i doceniło kondycję ich wyobraźni. Spośród dużej ilości prac plastycznych nadesłanych z różnych miast Polski, jury postanowiło przyznać dla jeleniogórzanina Kacpra Zająca, ucznia klasy III A Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, pierwsze miejsce za rysunek japońskiego wojownika specjalizującego się w szpiegowaniu.
– Ninja to wojownik cienia. Potrafi niezauważeni pojawiać się i niepostrzeżenie bezszelestnie znikać. To mi bardzo imponuje – mówi młody laureat Kacper Zając.

Jego klasowy kolega Łukasz Chocianowicz został wyróżniony w tym konkursie za wykonanie rysunku króla.
– Chciałbym zostać królem. Wtedy moi poddani troszczyliby się o mnie. Ale ja też bym się o nich zatroszczył. Mieszkałbym w dalekim kraju. Król dba o to, żeby prawa każdego człowieka były przestrzegane, żeby wszyscy żyli zgodnie. Król też łagodzi spory i reprezentuje interesy mieszkańców swego królestwa wobec sąsiadów – mówi Łukasz.

Konkurs pod patronatem Platformy Informacyjnej PMedia.pl, został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Józefa Wybickiego w Sopocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group