Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8518
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Sobota, 26 września 2020, 10:01
Autor: Rzemiosła
Jelenia Góra: Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia
Fot. Użyczone/Rzemiosła
Młodzi fotograficy z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych godnie reprezentowali Jelenią Górę i zdobyli nagrody i wyróżnienia w regionalnym konkursie DLA LASU, DLA LUDZI – PSZCZELA RODZINA.

Wśród laureatów, w kategorii szkół średnich, znalazła się Wiktoria Szajnoga, która zajęła III miejsce - jej opiekunką była Gabriela Załecka. Wyróżnienia zdobyły Wiktoria Lisiecka i Nadia Użałowicz - ich opiekunem był Krzysztof Zwoliński. Dodatkowo uczestnicy mieli za zadanie opisać fotografowane owady – nad poprawnością opisów czuwała Dorota Zdanowska.

Konkurs przeprowadzony był wiosną bieżącego roku i polegał na wykonaniu zdjęć owadów z rodziny pszczołowatych. Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych.
Pomimo wielu utrudnień ze względu na ogłoszony stan epidemiologiczny i wprowadzone zdalne nauczanie, do konkursu zgłoszono 223 prace (przystąpiło 27 szkół z nadleśnictw: Głogów, Legnica, Lwówek Śląski, Milicz, Szklarska Poręba, Świeradów i Żmigród). Wszystkie przygotowane prace zachwycały wrażliwością artystyczną oraz znajomością tematyki, przez co ich eliminacja była bardzo trudna.

Ze względu na obecną sytuację zrezygnowano z organizacji wspólnego wydarzenia finałowego. Podsumowania zostały przeprowadzone przez poszczególne nadleśnictwa, do których były składane prace konkursowe. Organizator konkursu – Nadleśnictwo Milicz - zadbał o ciekawe nagrody rzeczowe współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Nagrody uczniom w obecności dyrektora szkoły Anny Szydłowskiej – Robak oraz Samorządu Szkoły wręczyła Jolanda Madusiok z Nadleśnictwa Szklarska Poręba.

Gratulujemy uczniom technikum fotografii i multimediów z Rzemiosł kolejnych sukcesów i życzymy dalszej udanej aktywności artystycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group