Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6068
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie ratują żaby na Czarnym

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 8:26
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2018, 9:48
Autor: ZSPUiBS
Jelenia Góra: Uczniowie ratują żaby na Czarnym
Fot. ZSPUiBS
Wczoraj (11.04) uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze rozpoczęli akcję ratowania żab w czasie ich migracji do miejsc rozrodu na osiedlu Czarne w Jeleniej Górze.

Żaby, próbując przedostać się przez drogę, często giną pod kołami samochodów. Żeby je ochronić została utworzona bariera wzdłuż drogi na długości około 130 m. Uczniowie klasy III technikum leśnego zamontowali paliki i siatkę, która świetnie spełnia swoją funkcję – w ciągu godziny 20 żab zostało uratowanych, a to dopiero początek akcji. Siatkę zapewniło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- W zawiązku z tym, że żab będzie więcej, zwracamy się z gorącym prośbą do wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, mieszkańców osiedla Czarne oraz każdego, kto znajdzie czas, aby pomogli przy ich przenoszeniu. Wystarczy 5 - 10 minut rano lub wieczorem, np. w czasie spaceru w tych okolicach. To tylko chwila, a możemy uratować wiele istnień. Wystarczy przenieść żaby, które wpadły do wiaderek lub są na siatce, na drugą stronę ulicy. Oprócz żab mogą pojawić się ropuchy, dlatego w celach bezpieczeństwa prosimy o zabranie rękawic ochronnych – apelują młodzi przyrodnicy. - Akcja może potrwać nawet miesiąc, dlatego liczymy na każdego wolontariusza - dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group