Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10811
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Norwida pożegnali rok szkolny Tuwimem

Sobota, 29 czerwca 2013, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 30 czerwca 2013, 7:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: Uczniowie Norwida pożegnali rok szkolny Tuwimem
Fot. Mea
Ponad dwustu uczniów z klas pierwszych i drugich II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zakończyło wczoraj (28.06.) rok szkolny. – Około trzydziestu uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem. Mamy też czterech olimpijczyków: z fizyki, przedsiębiorczości, wiedzy o rodzinie oraz wiedzy o Unii Europejskiej – powiedziała Iwona Kumek, dyrektorka liceum.

Najwyższą średnią 5,37 oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów zdobył Kacper Cichosz z klasy matematyczno-fizycznej. – Jest to uhonorowanie mojej ciężkiej pracy, dlatego bardzo się cieszę. Współpraca z dobrymi nauczycielami jest bardzo ważna, ale i odrobina szczęścia też się przydała. Na studia wybieram się na Politechnikę Wrocławską – mówił Kacper Cichosz.

Miniony rok był pierwszym w tej szkole nie tylko dla części uczniów, ale również dla nowej dyrektorki szkoły Iwony Kumek. – To nie był dla mnie łatwy rok, ale oceniam go bardzo dobrze. Młodzież jest wyśmienita i z pasją podchodzi do wielu zadań, jest otwarta na nowe wyzwania, chętnie pomaga innym i angażuje się w różne inicjatywy. Również nauczyciele są wspaniali i świetnie prowadzą swych uczniów, potrafią w ciekawy sposób przekazać wiedzę - mówiła Iwona Kumek.

Ponieważ II LO ma podpisaną umowę o współpracy ze Zdrojowym Teatrem Animacji i teatr opiekuje się klasą teatralną, zakończenie roku odbyło się właśnie na scenie. Na początku uczniowie przedstawili spektakl „Dwie twarze Tuwima”. – Montaż artystyczny przygotowany został z okazji roku tego poety. Jego utwory przedstawione były na smutno i na wesoło, by pokazać różne oblicza Juliana Tuwima – mówił Ryszard Grzywacz, nauczyciel języka polskiego.

Uczniowie chwalą szkołę.- Po pierwszym roku nauki jestem zadowolona z wyboru szkoły. Nauczyciele są fajni i z powołaniem. Cieszę się już z początku wakacji, bo wkrótce odwiedzę Chorwację – mówiła Paulina Bocian, z klasy I f o profilu humanistycznym.

- Pierwszy rok nauki minął dobrze. Skończyliśmy już edukację z zakresu podstawowego, więc w przyszłym roku zaczniemy zakres rozszerzony. Jest to dla mnie ważne, bo wybieram się na studia na Politechnikę Wrocławską. Na wakacje mamy do zrobienia różne zadania matematyczne, ale cieszę się z tego, bo cały czas trzeba ćwiczyć umysł, również podczas wolnego. Planuję wyjechać do Paryża na kilka dni - zaznaczył Błażej Doroszuk z I klasy matematyczno-fizycznej.

Warto zaznaczyć, że w „Norwidzie” 157 absolwentów zdało maturę i odebrało wczoraj świadectwa maturalne w szkole. Dyrekcja już planuje klasy na nowy rok szkolny. - Mamy ponad 180 chętnych absolwentów gimnazjów, którzy chcą kontynuować u nas naukę. Największym zainteresowaniem cieszą się klasy: biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczna i humanistyczna. Nowością jest klasa trzech kultur, która łączy w sobie historię Czech, Niemiec i Polski – dodała Iwona Kumek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
28
Tak
11%
Nie
89%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group