Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 4441
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Norwida pożegnali rok szkolny Tuwimem

Sobota, 29 czerwca 2013, 7:47
Aktualizacja: Niedziela, 30 czerwca 2013, 7:58
Autor: Mea
Jelenia Góra: Uczniowie Norwida pożegnali rok szkolny Tuwimem
Fot. Mea
Ponad dwustu uczniów z klas pierwszych i drugich II LO im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zakończyło wczoraj (28.06.) rok szkolny. – Około trzydziestu uczniów uzyskało świadectwo z czerwonym paskiem. Mamy też czterech olimpijczyków: z fizyki, przedsiębiorczości, wiedzy o rodzinie oraz wiedzy o Unii Europejskiej – powiedziała Iwona Kumek, dyrektorka liceum.

Najwyższą średnią 5,37 oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów zdobył Kacper Cichosz z klasy matematyczno-fizycznej. – Jest to uhonorowanie mojej ciężkiej pracy, dlatego bardzo się cieszę. Współpraca z dobrymi nauczycielami jest bardzo ważna, ale i odrobina szczęścia też się przydała. Na studia wybieram się na Politechnikę Wrocławską – mówił Kacper Cichosz.

Miniony rok był pierwszym w tej szkole nie tylko dla części uczniów, ale również dla nowej dyrektorki szkoły Iwony Kumek. – To nie był dla mnie łatwy rok, ale oceniam go bardzo dobrze. Młodzież jest wyśmienita i z pasją podchodzi do wielu zadań, jest otwarta na nowe wyzwania, chętnie pomaga innym i angażuje się w różne inicjatywy. Również nauczyciele są wspaniali i świetnie prowadzą swych uczniów, potrafią w ciekawy sposób przekazać wiedzę - mówiła Iwona Kumek.

Ponieważ II LO ma podpisaną umowę o współpracy ze Zdrojowym Teatrem Animacji i teatr opiekuje się klasą teatralną, zakończenie roku odbyło się właśnie na scenie. Na początku uczniowie przedstawili spektakl „Dwie twarze Tuwima”. – Montaż artystyczny przygotowany został z okazji roku tego poety. Jego utwory przedstawione były na smutno i na wesoło, by pokazać różne oblicza Juliana Tuwima – mówił Ryszard Grzywacz, nauczyciel języka polskiego.

Uczniowie chwalą szkołę.- Po pierwszym roku nauki jestem zadowolona z wyboru szkoły. Nauczyciele są fajni i z powołaniem. Cieszę się już z początku wakacji, bo wkrótce odwiedzę Chorwację – mówiła Paulina Bocian, z klasy I f o profilu humanistycznym.

- Pierwszy rok nauki minął dobrze. Skończyliśmy już edukację z zakresu podstawowego, więc w przyszłym roku zaczniemy zakres rozszerzony. Jest to dla mnie ważne, bo wybieram się na studia na Politechnikę Wrocławską. Na wakacje mamy do zrobienia różne zadania matematyczne, ale cieszę się z tego, bo cały czas trzeba ćwiczyć umysł, również podczas wolnego. Planuję wyjechać do Paryża na kilka dni - zaznaczył Błażej Doroszuk z I klasy matematyczno-fizycznej.

Warto zaznaczyć, że w „Norwidzie” 157 absolwentów zdało maturę i odebrało wczoraj świadectwa maturalne w szkole. Dyrekcja już planuje klasy na nowy rok szkolny. - Mamy ponad 180 chętnych absolwentów gimnazjów, którzy chcą kontynuować u nas naukę. Największym zainteresowaniem cieszą się klasy: biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczna i humanistyczna. Nowością jest klasa trzech kultur, która łączy w sobie historię Czech, Niemiec i Polski – dodała Iwona Kumek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group