Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12141
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie Norwida o występie Artura Barcisia

Piątek, 15 grudnia 2017, 11:29
Aktualizacja: Sobota, 16 grudnia 2017, 7:30
Autor: Klaudia Korecka, Błażej Dobiecki
Jelenia Góra: Uczniowie Norwida o występie Artura Barcisia
Fot. Użyczone/II LO
W ramach projektu „Dziennikarskie legitymacje”, realizowanego na warsztatach dziennikarskich przez klasę 1a w cieplickim Norwidzie, Klaudia Korecka i Błażej Dobiecki 8 grudnia w JCK obejrzeli występ Artura Barcisia.

Projekt polega na tym, że chętni uczniowie za darmo wchodzą na imprezy organizowane przez miejskie instytucje, a następnie samodzielnie tworzą sprawozdania i recenzje, zdobywając humanistyczne kompetencje. Przy okazji takich spotkań z wybitnymi artystami szukają okazji do rozmowy z nimi i zdobywają autografy i deklaracje: ”Jestem z Norwida”.

Oto ich relacja:
Kiedy usłyszeliśmy, że Artur Barciś zagości w murach Jeleniogórskiego Centrum Kultury, od razu wiedzieliśmy, że musimy się z nim zobaczyć. Dlatego też 8 grudnia byliśmy na miejscu i mogliśmy zobaczyć przedziwny występ w wykonaniu tego wybitnego artysty. Pan Artur wyjaśnił nam, dlaczego swoje przedstawienie nazwał ,,Artur Barciś Show"- jednym powodem była forma widowiska, czyli z angielskiego ,, One Man Show", a drugim pragnienie, by ludzie pamiętali jego nazwisko i nie pokrzykiwali za nim ,, Norek!".

W ten sposób zaczęło się godne zapamiętania przedstawienie, bardzo szczególne, bo aktor grał sam, mając za towarzystwo jedynie mikrofon i, jak to określił, kobietę swojego życia- tremę.

Aktor uraczył nas dużą dawką swojego błyskotliwego humoru, nie tylko opowiadając dowcipy, ale też mówiąc o swoim życiu i karierze. Cała sala ( tu trzeba wspomnieć, że widownia była pełna) płakała ze śmiechu, gdy pan Artur wspominał różne anegdotki z pracy w teatrze na Targówku, lub osoby, które przez całe jego życie zasłaniały usta i patrząc na niego z rozbawieniem, czy współczuciem szeptały ,, O mój Boże!".

W ciągu prawie dwóch godzin spektaklu nauczyliśmy się wiele rzeczy. Jedną z nich były metody ćwiczenia dykcji, które Artur Barciś złożył w piosenkę i wszyscy mogliśmy z nim zaśpiewać.
Zapoznaliśmy się ze slangiem teatralnym i dowiedzieliśmy się, czego nie robić, by nie podpaść kolegom z pracy.

Rozbawiło nas to, że przez całe przedstawienie pan Barciś mówił.... że jeszcze go nie rozpoczął! Dopiero przed finałem, w którym zaśpiewał swoje ulubione piosenki Młynarskiego, uznał, że przedstawienie się zaczyna. Było tak dobre, że bisował aż trzy razy i nadal pozostawał niedosyt.
Jednogłośnie stwierdziliśmy, że występ był inspirujący i niesamowity. Artur Barciś pokazał całą gamę swoich niemałych zdolności, a scenarzyści wykazali się stawiając na minimalizm, wiedząc, że to ten człowiek, a nie tło, jest najważniejszy. Mamy ogromną nadzieję, że aktor jeszcze nie raz odwiedzi nasze miasto, by bawić i uczyć.

Dziękujemy dyrekcji JCK za współpracę z naszą szkołą i realizowanie projektu ”Dziennikarskie legitymacje”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
919
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group