Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2268
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie na całego

Poniedziałek, 15 października 2007, 0:00
Autor: carioca
Jelenia Góra: Uczniowie na całego
Fot. LENA
Pierwszoklaści ślubowali, pedagodzy wspominali.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. S. Żeromskiego świętowany był podwójnie. Po tradycyjnym ślubowaniu uczniów klas pierwszych, podczas uroczystej akademii doceniono pedagogów i pracowników oświaty przy okazji Dnia Nauczyciela.

Gimnazjaliści i licealiści symbolicznie dołączyli do społeczności szkolnej pasowani symbolicznym piórem i po złożeniu ślubowania na sztandar ZSO nr 1. Przy dostojnej chwili nie zabrakło chwil wesołych. Uczniowie, którzy rozpoczynają naukę w „Żeremie” w krótkich scenkach pod hasłem „Śmiejmy się sami z siebie” zaprezentowali profile klas, w których się uczą. Gra była warta świeczki. Gimnazjaliści z I b oraz licealiści z I a wygrali dodatkowy jeden dzień wycieczki.

Na obchody Święta Edukacji Narodowej do I LO zaproszono emerytowanych nauczycieli
- Była okazja, aby powspominać i opowiadać o rzeczach, ludziach i zdarzeniach sprzed lat a także porównać minione sytuacje do obecnej rzeczywistości – podkreśla Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1.

Mówił o wydarzeniach i trudzie nauczycieli i uczniów, którzy tworzyli klimat pracy w „Żeromie” przed laty. Dyrektor podziękował także nauczycielom i pracownikom szkoły za wysiłek w kształceniu kolejnych pokoleń jeleniogórzan.

Akademię uczniowie okrasili słowno-muzycznym programem artystycznym. Profesorom dziękowała także szefowa uczniowskiego samorządu.
Na zakończenie akademii z mniej oficjalnym, za to porywającym programem artystycznym wystąpił zespół Kszt-Pszt, dodając uśmiechu całemu uroczystemu dniu.

Piątkowe świętowanie znalazło finał w restauracji Relaks, dokąd udali się emerytowani pedagodzy ze swoimi młodszymi kolegami. Pod hasłem „Grono Pedagogiczne Żeromskiego – wspomnienia i dzień dzisiejszy”, przy wykwintnym obiedzie, długo rozmawiano o szkolnej rzeczywistości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group