Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 6208
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie III LO będą pomagać starszym ludziom

Czwartek, 20 września 2012, 10:23
Aktualizacja: 10:40
Autor: Angela
Już po raz trzeci grupa wolontariuszy po opieką Bożeny Fijałkowskiej będzie pomagać starszym osobom w przemieszczaniu się do urzędów, przychodni lekarskich i sklepów. Akcja zostanie przeprowadzona 1. października br. w godz. 8.00 – 13.00, w ramach Dnia Seniora. Osoby zainteresowane taką formą pomocy już teraz są proszone o kontakt telefoniczny z pedagogiem szkoły pod numerem telefonu 75 75 228 81.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze od trzech lat działa szkolny wolontariat w ramach dolnośląskiego programu „My dla Świata” z główną siedzibą we Wrocławiu (Wrocławskie Centrum Wolontariatu). Koordynatorem szkolnego wolontariatu jest pedagog Bożena Fijałkowska. Pomoc osobom starszym w dostaniu się do lekarza, urzędu czy sklepu, to nie jedyne działanie tej grupy.

- Uczniowie co roku koncertują dla podopiecznych w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas. Młodzież pomaga również dzieciom z Domu Dziecka „Nadzieja” w odrabianiu lekcji, a minionym roku zorganizowała im "Mikołajki". Również cyklicznie uczniowie odwiedzali i wspierali w zmaganiu się z chorobą podopiecznych W ZOL-u Caritas. Wolontariuszki cały rok szkolny prowadziły naukę tańca dla uczennic Zespołu Szkól i Placówek Specjalnych na Kruszwickiej. Każdego roku w grudniu obdarowujemy ciastem świątecznym podopiecznych Schroniska Św. Brata Alberta – wymienia Bożena Fijałkowska, pedagog szkolny, opiekun wolontariuszy i koordynator programu „My dla Świata”.

Inne działania podjęte przez wolontariuszy z III LO to: pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych, zbiórka nakrętek dla dziewczynki z Brzegu Dolnego na jej rehabilitację oraz zbiórka odzieży i żywności dla Domu Samotnej Matki w Pobiednej koło Świeradowa, a także działania w środowisku szkolnym z okazji Dnia bez papierosa, AIDS. Wolontariusze zorganizowali w szkole akcję pt. „Uratuj czyjeś Życie” dotyczącą honorowego dawcy szpiku kostnego i wyrażenia woli oddania własnych organów do przeszczepu, wspartą przez Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group