Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 3682
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie Ekonoma po praktyce w Grecji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 maja 2017, 7:21
Autor: Ekonom
Fot. Użyczone/Ekonom
30 uczniów klas Technikum Hotelarskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze odbyło 3–tygodniowy staż zawodowy w ramach Erasmusa – projektu unijnego w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego.

Staż zagraniczny miał miejsce na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. W ramach tego projektu uczniowie mieli możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego poprzez realizację praktyk hotelarskich w 3*Hotelu Dias u podnóża Pasma Olimpu w Olimpic Beach. Harmonogram pobytu obejmował również liczne wycieczki branżowe do okolicznych obiektów hotelarskich takich jak luksusowy 5*Hotel Mediterranean, 4* Hotel Danai oraz Hotele typu Apart.

W każdym z tych obiektów zapoznali się ze szczegółową ofertą noclegową, rekreacyjną oraz wellness and spa. Menagerowie szczegółowo omawiali tajniki pracy hotelarza w języku angielskim. Ponadto odbyły się dwa wykłady szkoleniowe na temat nadchodzących zmian w kategoryzacji obiektów hotelarskich oraz tajników pilotażu i rezydentury.

Przyszli hotelarze mieli również okazję odwiedzić ciekawe atrakcje turystyczne w tej części Grecji takie, jak magiczne klasztory Meteory oraz malowniczą wyspę Skiathos, na którą popłynęli w rejs statkiem. Ciekawym doświadczeniem była również wizyta w rodzinnej winnicy, gdzie poznawali proces pozyskiwania i leżakowania wina.

Naturalnie czas wolny spędzali na plaży lub w hotelowym basenie, ponieważ 30-stopniowe temperatury sprzyjały takim uciechom.

Nowe doświadczenia zawodowe, poznawanie atrakcji turystycznych Grecji oraz jej kultury będą niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika.
Kolejnym miejscem praktyk hotelarskich już w czerwcu będzie Londyn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Alla 20-05-2017 10:23
Coś bladzi jestescie slonka nie było? Fajne obecne czasy praktyka w Grecji.......ja tam byłam w Borowicach.....a tam to się działo😊
~san escobar 20-05-2017 12:19
Niech się młodzi przyzwyczajają ,za kilka lat tych rządów drugą Grecję będą mieli bez wyjeżdżania z domu.
~Petro 20-05-2017 13:02
Olimpic Beach to nasze ulubione miejsce wakacji. Jest tam super, a przyjaźnie nastawieni Grecy do Polaków to jest najlepsza rzecz w Olimpic-u. Jedziemy tam w sierpniu już po raz 10-ty od 20 lat.
~Petro 20-05-2017 13:30
do ,,san escobar" - chłopcze sam nie wiesz co piszesz. Jak w ub. roku wysłałem kolegę z Niemiec do Olimpic-u do słynnej firmy ELA LEWTER Tseli to po wakacjach powiedział mi, że jak ktoś w Niemczech będzie obśmiewał ,,kryzys grecki" w turystyce to jemu do pewnej części ciała nakopie. I zaklepał już samolot z Berlina na lot do Salonik razem z nami w sierpniu. Bez pośrednictwa jakiegokolwiek biura. Jedynie z nami. A nas w Olimpic-u znają jako starych przyjaciół.
~max 21-05-2017 7:14
Biorąc pod uwagę że Grecja jest na skraju bankructwa to raczej nie był dobry pomysł na miejsce do jakichkolwiek praktyk poza malwersacjami finansowymi...
~!@#$%^&*()_+ 21-05-2017 12:13
Obyśmy mieli taki kryzys jak w Grecji - oni lajcik - zawsze znajdzie się czas na wypoczynek i kawkę w cieniu drzewa oliwnego...Grecja wisi ze swoim euro-kryzysem u szyi Niemiec i tak łatwo nie puści...a nam Peło i nowocześni na siłę chcą wcisnąc euro, abyśmy później z Niemcami i Francją utrzymywali ten europejski burdel. A co do samych praktyk - aby wyszły na dobre naszej młodzieży - szanujcie się, bądźcie świadomi - jesteście ważni dla Polski.
~precz z po,pis,sld,petru,kod 21-05-2017 18:39
niech lepiej sami powiedzą jak tam było - niech powiedzą jak tam beżowi ubogacają greków
~Xxx 14-06-2017 17:32
Szkoda tylko że jedzie kilka osób A reszta klasy sie rozpada 😉 Ale ktoś przemyślał ten wyjazd . A później najlepiej zwalić winę na tych co zostali . Oczywiście to nie wszystko lecz trudno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group