Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11341
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uciążliwe zmiany w parkowaniu, ale takie są przepisy

Piątek, 25 października 2019, 11:43
Aktualizacja: Środa, 30 października 2019, 6:43
Autor: UM Jelenia Góra (komunikat)
Ze względu na zmianę przepisów dotyczących możliwości parkowania, w tym – parkowania aut osób niepełnosprawnych – na jeleniogórskich jezdniach doszło do kilku istotnych zmian.
O ile dawniej mogliśmy wyznaczać miejsca parkingowe na ulicy Bankowej pod kątem ok. 45 st., to teraz jest to niemożliwe – wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – Ustawodawca bowiem orzekł, iż szerokość tzw. jezdni manewrowej musi sięgać nie mniej, niż 5 m. Przy parkowania „na ukos” nie jest to możliwe, więc operator strefy płatnego parkowania musi wyznaczyć miejsca parkingowe inaczej – po jednej stronie prostopadle do krawężników, a po drugiej – równolegle. To dla nas spory kłopot, a mieszkańcy są zirytowani, bowiem ubywa miejsc parkingowych.
Ze względu na nowe przepisy musieliśmy też zlikwidować miejsca parkingowe po jednej stronie ulicy Klonowica, bo inaczej nie moglibyśmy zagwarantować owych 5 metrów. Szkoda, ale przepisy nie dają nam najmniejszych szans na utrzymanie obecnego stanu rzeczy - informują przedstawiciele MZDiM. - Niektóre z przepisów sprawiają, że wygląd jezdni w Jeleniej Górze zaczyna być surrealistyczny. M.in. prawo wymaga, że szerokość miejsca parkingowego dla auta osoby niepełnosprawnej ma wynosić 3,6 m. Są w Jeleniej Górze ulice (czy odcinki ulic, jak np. ul. Mickiewicza), że w konsekwencji niebieskie miejsce parkingowe… przekracza oś jezdni. Ustawodawca nie dał jednak żadnych możliwości wyjątków.
Prawo nie przewiduje specyficznych sytuacji – mówią w MZDiM – ale też nie daje szans żadnych odstępstw, więc musimy wszyscy pogodzić się z tymi zmianami.

Twoja reakcja na artykuł?

12
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
10
18%
Złości
31
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
264
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group