Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 18 grudnia
Imieniny: Bogusława, Gracjana
Czytających: 13043
Zalogowanych: 105
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uchodźcy mieszkają już w budynku po Urzędzie Skarbowym

Sobota, 26 marca 2022, 10:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uchodźcy mieszkają już w budynku po Urzędzie Skarbowym
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa adaptacja budynku po Urzędzie Skarbowym na potrzeby mieszkaniowe dla uchodźców. Część rodzin już przeniosła się z hali przy ul. Sudeckiej do bardziej komfortowych warunków.

W tym tygodniu do budynku przy ul. Wolności przeniosło się 28 osób, a w poniedziałek mają tam trafić kolejne.

W przyszłym tygodniu będziemy systematycznie oddawać kolejne pokoje. Prace trwają i staramy się zrobić to jak najszybciej. Myślę, że w ciągu 2-3 tygodni cały obiekt będzie zamieszkały przez uchodźców - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Jak zaznaczają władze miasta, obiekt był kiedyś hotelem pracowniczym, następnie dostosowany do potrzeb Urzędu Skarbowego, a teraz wraca do poprzedniej funkcji (mieszkalnej). W obiekcie są pomieszczenia kuchenne, łazienki, pralnia, lodówki, świetlica. Uchodźcy będą też mieli zapewnione wyżywienie.

Docelowo obiekt będzie służyć za mieszkania dla jeleniogórzan, bowiem zmieniany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Władze miasta zapowiadają też zagospodarowanie terenu wokół, a także budowę dodatkowego budynku na mieszkania dla jeleniogórzan.

Twoja reakcja na artykuł?

116
55%
Cieszy
10
5%
Hahaha
2
1%
Nudzi
2
1%
Smuci
30
14%
Złości
51
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
42
Tak
79%
Nie
21%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się dzieje w zamkniętych miastach Rosji?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
112
Rano i wieczorem ślisko na drogach
 
Kilometry
Wolności otwarta
 
Karkonosze
Obserwatorium na Śnieżce doczeka się remontu
 
Inwestycje
Odnowione lokale socjalne. Czy przetrwają?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group