Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5875
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U Norwida wernisaż wystawy „Martwy sezon” Andrzeja Dobosza

Środa, 26 lutego 2014, 8:47
Aktualizacja: 8:49
Autor: Manu
Jelenia Góra: U Norwida wernisaż wystawy „Martwy sezon” Andrzeja Dobosza
Fot. Organizator
W piątek (28 lutego) o godz. 18.00 w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Andrzeja Dobosza „Martwy sezon”. Po otwarciu wystawy będzie miało miejsce spotkanie z artystą na temat zjawiska self–publishingu, czyli samodzielnym wydawaniu publikacji przez ich autorów.

Andrzej Dobosz (rocznik 1977) jest fotografem niezależnym, współzałożycielem poznańskiej grupy fotograficznej Streetm, uczestnikiem warsztatów reporterskich Agencji Napo Images i Yours Gallery. Interesuje go przede wszystkim reportaż oraz fotografia społeczna; manifestacje społeczne w przestrzeni publicznej, a także inne wydarzenie przyciągające określone grupy społeczne, przy czym obiektyw rzadko zostaje wymierzony w epicentrum wydarzenia.

Jego prace zostały wielokrotnie nagradzana w konkursie BZWBK Press Photo, Moja Wielkopolska i Wielkopolska Press Photo (2009 - II nagroda za reportaż „Niewidzialni”, 2010 - I nagroda „Pożegnanie”).

Andrzej Dobosz rejestruje sytuacje pozostające nieco na marginesie, ale będące symbolicznym komentarzem, ujawniającym kwintesencje rozgrywających się sytuacji. Chęć śledzenia właśnie tego, co często jest pomijane i niezauważane ujawniają również fotografie życia codziennego mieszkańców Polski i Ukrainy, wykonywane na ulicach. W zdjęciach tych, przepełnionych wizualnymi paradoksami, autor ujawnia wielopoziomowość tkanki rzeczywistości, nierzadko uzmysławiając również rozwarstwienie społeczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group