Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6919
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: U "Młodych Duchem" wiosennie i kreatywnie

Czwartek, 7 czerwca 2018, 5:56
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2018, 14:53
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: U "Młodych Duchem" wiosennie i kreatywnie
Fot. Przystań Twórcza
„Twórca Gąski” Teatru Norwida, Wiosenny spacer do Złotego Widoku, Kwieciste malowanie spódnic, Tańce w Parku Norweskim z Agatą Szmigrodzką – to część z majowych spotkań, w których brali udział członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Na „Spotkaniu przy okrągłym stoliku” Klubowicze gościli Piotra-Bogusława Jędrzejczaka, reżysera wspaniałego spektaklu „Gąska” w wykonaniu Teatru im. C.K. Norwida. Kierownik artystyczny jeleniogórskiego teatru opowiedział o swojej twórczości, zdradził kulisy powstawania humorystycznego przedstawienia „Gąska” oraz przybliżył plany artystyczne Teatru imienia Cypriana Kamila Norwida na kolejne sztuki. Po miłej i edukacyjnej rozmowie Piotra-Bogusława Jędrzejczaka z „Młodymi Duchem” wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Podczas kolejnego spotkania Aleksandra Iwko, członkini Klubu zaprowadziła seniorow do Michałowic, gdzie zobaczyli Złoty Widok - szczyt na krańcu Pogórza Karkonoskiego, z którego rozpościera się piękny widok na Wysoki Grzbiet z Wysokim Kamieniem, Szklarską Porębę i panoramę Karkonoszy. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również Kociołki wietrzeniowe, czyli skałki z nietypowymi wyżłobieniami.

Cieplicka artystka-malarka Maria Maczkowska poprowadziła oryginalne warsztaty malowania spódnic w kwieciste wzory dla dzieci oraz seniorów z „Tańców w Kręgu”. Wspaniałe kwiaty ozdobiły stroje międzypokoleniowej grupy z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Aspetyt na życie. Członkowie Klubu pomagali przy malowaniu barwnych kwiatów farbami do tkanin i w ten sposób wsparli projekt „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, realizowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Międzypokoleniowe „Tańce w Kręgu” zagościły w Parku Norweskim. Klubowicze wraz z dziećmi pod okiem instruktorki Agaty Szmigrodzkiej zatańczyli w plenerze oryginalne tańce w kręgu z różnych stron świata. Spacerowicze dołączali się do gorących rytmów z Peru, czy też Anglii. Tancerze rozdali okolicznym mieszkańcom barwne kwiaty, do których dołączone były zaproszenia na czerwcową imprezę taneczną – finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 13.30 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

Spotkanie było również próbą przed finałem projektu „Młodzi Duchem w Akcji”, który jest realizowany i finansowany z programu „Seniorzy w akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra.

Z kolei grupa „Śpiewów w Kręgu” uczyła się tekstu i jego artykulacji takich utworów, jak „Jadą wozy kolorowe” oraz „Wsiąść do pociągu” z repertuaru Maryli Rodowicz. Seniorzy wraz z Agatą Szmigrodzką ćwiczyli utwory z poprzednich spotkań oraz niespodziankę muzyczną na czerwcową imprezę taneczną „Magiczna moc Sobótki”. Seniorzy ćwiczą też dykcję i artykulację.

Spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w czerwcu:
- 13.06.2018 r. o godz. 16.00 - Przygotowania do imprezy „Magiczna moc Sobótki”. Wstęp wolny.
Członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” pomogą w przygotowaniu otwartej, tanecznej imprezy plenerowej „Magiczna moc Sobótki”, zaplanowanej na 16 czerwca 2018r. przygotowując rekwizyty, rymowane wróżby, nazwy stoisk itp. Odbędzie się również próba czytania fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Klubowicze wesprą w ten sposób międzypokoleniowy projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie”. Siedziba Przystani Twórczej.

- 16.06.2018r. (sobota) „Magiczna moc Sobótki” - Finał projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie. Od godz. 13.30 do 15.00 w Parku Zdrojowym, o godz. 15.00 przejście do Parku Norweskiego (puszczanie wianków na stawie) do godz. 16.00. Wstęp wolny.

Tańce w kręgu dla wszystkich, warsztaty robienia wianków z krepiny (włoskiej bibuły) oraz z polnych kwiatów, czarodziejskie malowanie kwiatu paproci, wróżby, czytanie poezji świętojańskiej oraz wernisaż wystawy fotograficznej - to właśnie „Magiczna moc Sobótki”. Zapraszamy na otwartą imprezę taneczną w Parku Zdrojowym i Norweskim, będącą finałem międzypokoleniowego projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie.

Dzieci w wieku 6-14 wraz z seniorami (50+) z Klubu Seniora przygotowywali Tańce w Kręgu z całego świata, by zaprosić do wspólnego tańca małych i dużych jeleniogórzan oraz turystów. Zaplanowali tańce przeplatane wróżbami i czytaniem fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego. Na stoiskach artystycznych będzie można wykonać wianki oraz namalować „zielaki”, czyli kompozycje ziół. Tańce poprowadzi wspaniała artystka Agata Szmigrodzka, wróżyć z ziół będzie niezwykła cieplicka malarka, poetka Maria Maczkowska, warsztaty wyplatania wianków z polnych kwiatów poprowadzą również seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Na koniec odbędzie się puszczanie wianków na wodzie w Parku Norweskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group