Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 5809
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tylko lata żal

Poniedziałek, 3 września 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tylko lata żal
Fot. Angela
Oficjalne rozpoczęcie roku: życzenia dla uczniów, kwiaty – dla nauczycieli.

Uśmiech z grymasem oraz zadowolenie z przymrużeniem oka – to pozasłowne komunikaty, jakie przekazywali sobie uczniowie w poniedziałek.
Koniec wakacyjnej laby cieszył bowiem niewielu. Może poza najmłodszymi wszyscy chcieliby mieć co najmniej jeszcze dwa miesiące wakacji.
Przed zadowolonymi i tymi mniej szczęśliwymi teraz dziesięć wakacji szkolnych obowiązków.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbyło się w tym roku w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze, zgromadziło nauczycieli z wszystkich szkół, przedstawicieli samorządu i Parlamentu, zaproszonych gości jak i poczty sztandarowe placówek oświaty.
Na sali pojawili się prezydent Marek Obrębalski ze swoim zastępcą odpowiedzialnym za oświatę Zbigniewem Szereniukiem. Był poprzedni prezydent Józef Kusiak, wiceprzewodniczący rady Anna Ragiel i Józef Sarzyński oraz senator Tadeusz Lewandowski.

Po dwumiesięcznej przerwie wszyscy wzajemnie życzyli sobie owocnej współpracy oraz miłej atmosfery.

– Zarówno nauczycielom, jak i rodzicom oraz uczniom życzę, by ten rok szkolny przyniósł wam wszystkim wiele satysfakcji i był okresem owocnej pracy i zadowolenia – powiedział prezydent Marek Obrębalski.

Podczas uroczystości wręczono również gratulacje nowym dyrektorom szkół oraz nauczycielom mianowanym. O to, by podczas uroczystości pierwszego dnia nauki na twarzach zaproszonych gości pojawił się uśmiech, zadbała czwórka uczniów z przyjmującej gości szkoły, którzy przygotowali przedstawienie zatytułowane „A nam jest żal lata”.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group