Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7311
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 10 lutego 2008, 15:16
Aktualizacja: 15:17
Autor: RED
Region Jeleniogórski: Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. ...
W najnowszym, 70. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Pirat winny śmierci
Tragiczny wypadek, który wstrząsnął miastem. Pirat drogowy potrącił śmiertelnie 20-latka przechodzącego na pasach. Kierowca wiózł poszkodowanego przez kilkaset metrów na masce samochodu.

Leczyła ludzi po pijaku
Nietrzeźwa pani doktor badała pacjentów. Ilu pacjentów przyjęła? Co jej grozi i czy przepisała badanym właściwe leki?

Być albo nie być dla teatru
Znowu wrze w jeleniogórskim teatrze. Pomysł na zakończenie fali konfliktów ma prezydent Marek Obrębalski. Chce... podzielić teatr na dwa, jak przed laty. I wszyscy są za.

Czyste ręce w stolicy Karkonoszy
O czystych i podejrzanych interesach prowadzonych w naszym mieście rozmawiamy z Oliwerem Kubickim, pełnomocnikiem jeleniogórskiego oddziału stowarzyszenia Stop Korupcji.

Szturm na zdrój
Dantejskie sceny rozgrywały się w miniony poniedziałek rano przed pawilonem Lalka w Cieplicach. Powód: pierwszy dzień rejestracji chętnych na zabiegi ambulatoryjne. Ludzie w kolejce czekali od niedzieli, od godz. 23. O 8 rano tłum zainteresowanych zaczął szturmować zdrój. Interweniowała policja i straż miejska. Skąd takie nagłe zainteresowanie zabiegami?

Segregacja lokatorów
– Dach naszego budynku jest w opłakanym stanie, a remontu nie możemy się doprosić od kilku lat – mówi Teresa Sawicka z ulicy Młyńskiej w Sobieszowie. I będzie musiała jeszcze trochę poczekać, tak jak inni mieszkańcy bloków komunalnych z Cieplic, Sobieszowa czy Jagniątkowa. Powód? Miasto tak podzieliło dotację na remonty, że ZGL Południe dostanie o wiele mniej niż choćby w ubiegłym roku.

Szef w ogniu pytań
Z jednej strony prezydent miasta ze świtą, z drugiej – mieszkańcy Sobieszowa. Do tego grad pytań, zwłaszcza dotyczących problemów dzielnicy oraz osób niepełnosprawnych. O co pytali mieszkańcy i czy prezydent spełnił dane im wcześniej obietnice?

Mroczne widmo
Wysokie kominy, pozostałości po dawnej Celwiskozie, w dzień szpecą krajobraz, a po zapadnięciu zmroku spowija je ciemność. Zgodnie z prawem, przynajmniej najwyższy z nich powinien być oświetlony, bo o katastrofę lotniczą nietrudno. Jak jest w praktyce?

Polski Liberec
Pod skocznią w Libercu zaroiło sie od biało-czerwonych flag. Od Czechów możemy uczyć się organizacji imprez.

Wieś w płomieniach
Trzy pożarty w ciągu trzech dni w jednej gminie. To przypadek czy może robota podpalacza?

Czarodziejska Jelenia Góra
Gdzie zawsze umawiałeś się z dziewczyną? Gdzie – z kolegami na piwo? Dokąd najpierw prowadziłeś gości? Wokół którego miejsca krążą najczęściej twoje myśli? Jeśli jesteś w stanie coś takiego zlokalizować, to znaczy, że właśnie odkryłeś miejsca zaczarowane.

Niema rola dla gwiazdora
Ponad dwudziestu chłopców w wieku 9-13 lat spróbowało swoich sił i zgłosiło się w minioną środę na casting do teatru jeleniogórskiego. Jednak dopiero we wtorek okaże się, komu przypadnie rola dziewięciolatka w spektaklu „Czule do bólu” Martina Crimpa w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group