Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7453
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Twórcze zajęcia dla pacjentów z pediatrii

Sobota, 18 sierpnia 2018, 7:38
Aktualizacja: Wtorek, 21 sierpnia 2018, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Twórcze zajęcia dla pacjentów z pediatrii
Fot. Przemek Kaczałko
Mali pacjenci z oddziału pediatrii Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej przekonali się, że w czasie leczenia wcale nie muszą się nudzić. O ich dobry nastrój i twórcze zajęcia zadbało Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym, przy współpracy z wolontariuszami i studentami.

W oddziałowej świetlicy czekali na dzieci wolontariusze z Mobile Football Marek Siatrak oraz studenci pielęgniarstwa z KPSW. Zajęcia warsztatowe, które przygotowano były dostosowane do wieku i możliwości uczestników, więc każdy mógł spełniać się twórczo poprzez zabawę. Dzieci wykonywały własnoręcznie pudełka na zabawki, podstawki, świeczniki, biżuterię. Było też skręcanie baloników.

- Bardzo zależało nam, żeby wdrożyć taką terapię zajęciową dla dzieci w naszym oddziale. W wolnych chwilach staramy się umilać dzieciom czas. Bardzo chętnie pomagają nam studenci w ramach praktyk zawodowych - mówiła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym WCSKJ.

To nowa inicjatywa stowarzyszenia, które od lat organizuje m.in. mikołajki czy dzień dziecka dla pacjentów oddziału. Jak zapowiada inicjatorka akcji, obecnie zaplanowane są trzy spotkania - w każdy sierpniowy piątek, a później zostanie podjęta decyzja czy kontynuować warsztaty. Co istotne, na inicjatywę stowarzyszenia bardzo dobrze zareagowali rodzice i dzieci, którym spodobał się taki pomysł. Celem terapii jest zwiększenie sprawności manualnej, intelektualnej i fizycznej podopiecznych oddziału - podkreśliła Anna Sinica, dla której największą nagrodą za prowadzone akcje jest uśmiech dzieci.

- Jesteśmy już trzeci raz w szpitalu i pierwszy raz spotykamy się z taką inicjatywą. To bardzo fajne - oceniła pani Agnieszka, mama Dawida.- Pudełko robię dla taty. Będzie mógł tam trzymać perfumy - wyznał z uśmiechem 5-letni Dawid.

To nie jedyna nowość dla podopiecznych oddziału pediatrycznego - od 28 sierpnia rozpoczną się cykliczne spotkania z aktorem Teatru Norwida Jackiem Paruszyńskim, który będzie dzieciom czytać bajki. Maluchy, które z przyczyn zdrowotnych nie będą mogły przybyć do świetlicy, będą odwiedzane przez aktora w pokojach.

Twoja reakcja na artykuł?

36
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group