Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2223
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Twarde serce chirurga

Piątek, 13 czerwca 2008, 8:12
Aktualizacja: 22:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Twarde serce chirurga
Fot. TEJO
Pięcioletnia dziewczynka będzie nosiła gips o miesiąc dłużej, bo lekarz ze Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze nie zgodził się na zdjęcie opatrunku, ponieważ nie miał pełnomocnictwa rodziców dziecka.

Sprawę opisuje piątkowa Polska Gazeta Wrocławska. Matka dziewczynki pracuje za granicą, wróci za kilka tygodni. Z ojcem brak kontaktu. Dziecku bez zbędnych pytań założono gips, kiedy spadło z huśtawki i złamało rękę.

Gorzej było przy zdejmowaniu opatrunku. Chirurg odesłał dziadka z wnuczką z kwitkiem. Powiedział, że starszy pan nie ma pełnomocnictwa notarialnego upoważniającego go do opieki nad pięciolatką. Powiedział, że nic się nie stanie, jak dziecko pochodzi z gipsem miesiąc dłużej.

Gazeta zbadała tymczasem, że ustawa o zawodzie lekarza wymaga jedynie zgody na zabiegi ustawowego przedstawiciela dziecka, którym w tym przypadku jest dziadek.

Zbulwersowana postawą chirurga dziecięcego jest dyrekcja placówki. – Przepisy prawne nie zwalniają nas od rozsądku – usłyszała PGWr od Macieja Biardzkiego, ustępującego dyrektora. Poradził, aby rodzina dziewczynki złożyła oficjalną skargę na chirurga. – Wtedy zbada sprawę oficjalnie – czytamy.

Zdaniem specjalistów zbyt długie noszenie gipsu może utrudnić rehabilitację chorego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group