Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4143
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Turysta w górach spadł z punktu widokowego

Piątek, 9 lipca 2021, 11:50
Aktualizacja: 11:51
Autor: 112
Szklarska Poręba: Turysta w górach spadł z punktu widokowego
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci jako pierwsi odnaleźli turystę, który spadł kilkanaście metrów w dół z punktu widokowego w Szklarskiej Porębie. Okazało się, że mężczyzna miał złamaną nogę. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i zaopiekowali się nim do czasu przybycia ratowników GOPR.

8 lipca około godziny 20.10 policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zostali powiadomieni, że w okolicach Złotego Widoku w Szklarskiej Porębie słychać wołanie o pomoc, więc ruszyli we wskazane miejsce. Zauważyli tam mężczyznę, który leżał pomiędzy drzewami i wołał o pomoc.

Jak poinformował ich poszkodowany, do wypadku doszło, gdyż poślizgnął się na punkcie widokowym i spadł kilkanaście metrów w dół. Mężczyzna był sam, przyjechał pochodzić po górach. Turystą okazał się, 21–letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który w wyniku upadku złamał nogę.

Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników GOPR, z którymi wspólnie przetransportowali mężczyznę na szczyt punktu. Mężczyzna następnie został przewieziony przez zespół pogotowania do szpitala celem dalszej diagnostyki.

W trakcie akcji ratowniczej panowały trudne warunki atmosferyczne, szalała burza, padał silny deszcz, a ze wniesień lały się strumienie wody. Na szczęcie udało się mężczyźnie udzielić pomocy.

Twoja reakcja na artykuł?

7
18%
Cieszy
8
20%
Hahaha
2
5%
Nudzi
8
20%
Smuci
3
8%
Złości
12
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group