Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12727
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Turysta spadł ze skałek

Czwartek, 9 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2007, 15:09
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Turysta spadł ze skałek
Fot. Archiwum
Poważny wypadek na zboczu Szrenicy. W akcji śmigłowiec ratunkowy.

Wprawdzie dziś nie 13. dzień miesiąca, ani tzw. pechowy piątek, ale ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od samego rana mają ręce pełne roboty.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło o godz. 13 15 na Trzech Świnkach, zboczu Szrenicy. Ze skałek spadł młody turysta. Jest poważnie ranny.
– Nie znamy jeszcze szczegółów zdarzenia. Trwa akcja ratunkowa. Uczestniczy w niej śmigłowiec ratowniczy z Wrocławia – powiedział nam ratownik dyżurny karkonoskiej grupy GOPR.

Rano w Karkonoszach na szlaku jednemu turyście zrobiło się słabo. Inny podczas wycieczki na zamek Chojnik skręcił sobie nogę. Jak by było mało, tuż przed godz. 14 goprowcy musieli pomóc chłopcu, który również doznał urazu nogi na szlaku. Poszkodowanego trzeba było znieść z gór. Pojechało po niego do Karpacza pogotowie ratunkowe.

Pogoda w górach pozornie sprzyja wędrówce, jednak turyści powinni uważać na zapowiadane zmiany aury, która może zmienić się gwałtownie. Nie są wykluczone burze i intensywne opady deszczu.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
188
Pod domem/blokiem na parkingu
54%
W garażu
36%
W inny sposób
10%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Człowiek jest kimś wyjątkowym we wszechświecie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Awaria gazociągu. Ewakuowano 60 osób
 
112
Rozbite auta po mocnym „dzwonie”
 
Inwestycje
Kowary ruszają z budową domu komunalnego
 
Jelonka wczoraj
Szpiedzy w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group