Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3236
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Turyści” z Gdyni tankowali paliwo i uciekali

Poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 12:58
Aktualizacja: 12:58
Autor: KMP
Jeżdżąc autem na kradzionych tablicach rejestracyjnych na co najmniej trzech jeleniogórskich stacjach paliw tankowali paliwo i uciekali. Ukradli blisko 1200 litrów oleju napędowego o wartości około 5500 zł.

Mowa o dwóch 39-letnich mieszkańcach Gdyni, którzy kradzieży dopuścili się 24 i 25 sierpnia. Policja ustaliła, że planując przestępstwo sprawcy ukradli trzy tablice rejestracyjne: dwie w Jeleniej Górze i w Szklarskiej Porębie. Na jednej ze stacji funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z monitoringu.

Informację o poszukiwanym pojeździe otrzymali wszyscy jeleniogórscy policjanci. Samochód miał gdyńskie tablice rejestracyjne. Został zatrzymany do kontroli drogowej. W aucie, w którym jechało dwóch 39-letnich mieszkańców Gdyni, policjanci znaleźli koszulkę oraz czapkę, w których jeden z mężczyzn został utrwalony na monitoringu podczas kradzieży.

Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Przyznali się do kradzieży. Oświadczyli, że przyjechali do Jeleniej Góry turystycznie. – Policjanci ustalają nabywcę skradzionego paliwa. Jeden z nich odpowie za kradzież, a drugi za pomoc i kradzież tablic rejestracyjnych. Za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group