Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7782
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Turniejowe zwycięstwo siatkarek

Poniedziałek, 22 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Dolny Śląsk: Turniejowe zwycięstwo siatkarek
Fot. archiwum klubu
Dziewczyny z UKS Jelenia Góra wygrywają turniej w Janowicach Wielkich

Siatkarski zespół dziewcząt z UKS Jelenia Góra w składzie Agnieszka Mandelt (rozgrywająca), Paulina Łozowska (środkowa), Joanna Gurtatowska (środkowa), Paulina Brzezińska (przyjmująca), Dominika Jaworowska (przyjmująca), Martyna Rudnicka (przyjmująca) oraz Karolina Majewska (libero) zwyciężył w towarzyskim turnieju siatkówki dziewcząt w Janowicach Wielkich.

W zawodach tych brały udział drużyny dziewcząt z Jeżowa Sudeckiego, Jeleniej Góry a także dwa zespoły gospodarzy. Mimo braków w składzie (z powodu choroby oraz spraw osobistych) jeleniogórzanki w całej imprezie zaprezentowały sie bardzo korzystnie. W pierwszym meczu wygrały 2:0 z Jeżowem Sudeckim (25:8, 25:14), w kolejnym pokonały drugi zespół Rudaw Janowic Wielkich 2:0 (25:14, 25:15). W pojedynku kończącym rywalizację UKS - iaczki uporały się z silniejszą ekipę gospodarzy 2:0 (25:23, 25:21). W dwóch pierwszych meczach dziewczyny z UKS - u grały dobrze i zdecydowanie nie tracąc ani na chwile nawet prowadzenia i przewagi. W pierwszej partii w trzecim spotkaniu jeleniogórzanki prowadząc 20:13 zaczęły seriami tracić punkty, ale szczęśliwie wygrały do 23. W drugim secie podopieczne trenera Jerzego Sarny kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie mając bezpieczną przewagę nad rówieśniczkami.

- Turniej ten był jednym z elementów przygotowania drużyny do udziału w Amatorskich Mistrzostwach Dolnego Śląska w Siatkówce Kobiet, które odbędą się w listopadzie - mówi trener UKS J. Sarna. Turniej ten pokazał iż dziewczyny powoli podnoszą swoje umiejetności lecz muszą jeszcze popracować nad zgraniem i zdobyć więcej doświadczenia, a temu sprzyjają takie turnieje jak ten w Janowicach.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group