Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5052
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turniej Wiedzy Pożarniczej

Piątek, 22 marca 2019, 14:25
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2019, 8:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Turniej Wiedzy Pożarniczej
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (21.03) w auli Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik" odbyły się eliminacje 46. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, których uczestnicy byli podzieleni na trzy kategorie. Po ceremonii dekoracji odbył się pokaz strażacki.

Zawody były dwuetapowe, a uczestnicy z terenu miasta i powiatu jeleniogórskiego podzieleni na 3 grupy (grupa I: szkoły podstawowe klasy 1 – 6 oraz grupa II: klasy 7-8 i ostatnie klasy gimnazjum, a także grupa III: szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne).

W pierwszym etapie uczestnicy wypełniali test z wiedzy o ochotniczych strażach pożarnych i wykazywali się znajomością problematyki bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom. W drugim etapie musieli się wykazać praktycznie, ze znajomości sprzętu pożarniczego (węże pożarnicze, przekroje węży, sprzęt ochrony dróg oddechowych i inne), pierwsza pomoc przedmedyczna (praca na fantomie, torba ratownika medycznego PSP1 itp.) - powiedział Jan Padewski, przedstawiciel organizatorów turnieju.

W grupie I najlepsza okazała się Katarzyna Skotarek ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich, 2. miejsce zajął Łukasz Wylęgała ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piechowicach, a 3. miejsce Maciej Skotarek ze Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich.

W grupie II zwyciężył Jakub Boratyński z Gimnazjum w Janowicach Wielkich, 2. miejsce zajął Jakub Leszcz ze Szkoły Podstawowej w Czernicy, a 3. miejsce Piotr Marciniak ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu.

Z kolei w grupie III najlepszy był Jakub Stasiuk z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, 2. miejsce - Mateusz Ragan z ZST w Piechowicach, a 3. miejsce Paulina Rożko z ZSOiT Jelenia Góra.

Zwycięzcy grup będą reprezentowali nasz region 25 kwietnia 2019 r. w Lubinie, w eliminacjach wojewódzkich. Nagrody w postaci tabletów, głośników bezprzewodowych, powerbanków i kart pamięci 64 GB oraz dyplomy wręczali wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP druh Stanisław Leszcz, zastępca Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Andrzej Ciosk oraz dyrektor ZST „ Mechanik” Piotr Iwaniec.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group