Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7399
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Turbina z Jeleniej Góry trafi w Andy

Środa, 26 grudnia 2018, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2018, 14:16
Autor: WAC
Jelenia Góra: Turbina z Jeleniej Góry trafi w Andy
Fot. użyczone
Jeleniogórska firma Hydro Energy zdobyła zamówienie na dostawę turbiny, która będzie pracować w elektrowni wodnej w argentyńskich Andach.

Hydro Energy jest firmą rodzinną z Jeleniej Góry, specjalizującą się w produkcji turbin Kaplana oraz Peltona. Właścicielami firmy są bracia Tomasz i Michał Twardziszewscy, absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Wyprodukowana przez nich turbina wodna popłynie aż do Argentyny. Elektrownia wodna, w której zostanie zastosowana polska turbina, będzie zlokalizowana w Andach na wysokości ponad 1000 m.n.p.m.

Jak tłumaczy Tomasz Twardziszewski, na urządzenie zamówione przez inwestora z Argentyny składa się dwudyszowa turbina Peltona o mocy 137 kW, mająca pracować na spadzie 130 m.

- Większość elementów turbiny będzie wykonanych ze stali nierdzewnej – mówi konstruktor. - Praca turbozespołu będzie w pełni automatyczna. Długość rurociągu doprowadzającego wodę ma sięgać 2400 metrów i będzie przebiegać przez górzyste, leśne tereny. Statkiem z Gdyni popłyną również: szafa sterownicza oraz szafa rozdzielcza, jednostka hydrauliczna, pełne oczujnikowanie turbiny, w tym czujniki wibracji oraz czujniki ultradźwiękowe.

Co ciekawe, uruchomienie turbozespołu przez ekipę automatyków Hydro Energy odbędzie się zdalnie we współpracy z pracownikami lokalnej sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej w Argentynie.

Twoja reakcja na artykuł?

65
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
1%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group