Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6032
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tumany kurzu nie tylko na Zabobrzu. Zamiatarka “dymi”

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 12:39
Aktualizacja: 12:40
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Tumany kurzu nie tylko na Zabobrzu. Zamiatarka “dymi”
Fot. R.P. Szymański
Pokryte warstwą piachu po akcji zimowej ulice miasta z dnia na dzień stają się coraz czystsze. Jednak – “nie ma dymu bez ognia”. Maszyna, która używana jest do sprzątania nawierzchni, skutecznie zatruwa życie mieszkańcom i zmotoryzowanym.

Skarg nie brakuje. - Zamiatarka jeździ akurat w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego – napisał do nas jeden ze zmotoryzowanych mieszkańców Jeleniej Góry. - Oczywiste jest, że powoduje to długaśne korki, bo maszyna porusza się w żółwim tempie – dodał. Otrzymaliśmy też maila od radnego Rafała Szymańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który opisał, jak wyglądało zamiatanie ulic w miniony czwartek.

- Tego dnia nie tylko na Zabobrzu wiał silny i porywisty wiatr. Nie wiem, jak nazwać pomysł zamiatania zapiaszczonych po zimie ulic w taką pogodę. Skutek: zasypani piachem przechodnie, uwalane pyłem umyte przed świętami okna i samochody – napisał R. P. Szymański dołączając zdjęcie.

Mieszkańcy rozumieją, że nie zawsze da się usunąć pozimowe brudy bez wzniecania tumanów kurzu. Proszą jednak, aby Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sprzątało o porach, które nie wadzą innym użytkownikom dróg. I przy okazji nie czyniło tego w wietrzną pogodę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group