Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 7 kwietnia
Imieniny: Donata, Jana
Czytających: 17050
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trzy wiaty przystankowe wyremontowane. Gdzie jeszcze potrzebne są naprawy?

Wtorek, 14 sierpnia 2012, 7:30
Aktualizacja: Środa, 15 sierpnia 2012, 6:42
Autor: Angela
Jelenia Góra: Trzy wiaty przystankowe wyremontowane. Gdzie jeszcze potrzebne są naprawy?
Fot. Jakub Thauer
Prawie 20 tys. zł miasto wydało w tym roku na zakończony w ostatnich dniach remont trzech wiat przystankowych na al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze: przy urzędzie miasta, sądzie rejonowym oraz przy Teatrze (w kierunku Zabobrza). Prace wykonywała firma Budotechnika z Pilchowic, która wygrała przetarg na to zadanie.

Do niedawna wiaty przystankowe podlegały Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu, jednak spółka przekazała je miastu. Od tej pory to urząd miasta odpowiedzialny jest za odpowiedni ich stan i ogłasza przetargi na wykonanie remontów. W tym roku nowe wiaty stanęły w trzech miejscach.
- Remont wiat przystankowych jest prowadzony w ramach prac bieżących. Oczywistym dla każdego jest, że zużycie naturalne ze względu na warunki meteo i upływ czasu jest tylko jedną z przesłanek do takich prac i trudno jest podzielić, jaka część napraw wynika z działań wandali, jaka ze zużycia naturalnego, a jaka wynika z faktu, że działania wandali (złamanie niektórych elementów metalowych) przyspiesza zużycie naturalne (proces rdzewienia) – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wczoraj zakończyły się prace przy trzeciej wiacie zaplanowanej do remontów bieżących. Czy będą kolejne remonty?

- Obecnie nie są planowane remonty innych wiat, co nie znaczy, że w tej sferze prac nie będą podejmowane jeszcze w tym roku kolejne działania – odpowiada C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
448
Brawura kierowców
60%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
33%
Kiepski stan naszych dróg
7%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kotlina Jeleniogórska w czołówce majówkowych propozycji
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Wojna minęła, droga została – Zakręt Śmierci w Szklarskiej Porębie
 
Aktualności
Kto wyłamał drzwi do śmietnika na Noskowskiego?
 
Aktualności
Kolorowe Jeziorka bezpieczniejsze dla turystów
 
Aktualności
Życzenia od posła Roberta Kropiwnickiego
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group