Czwartek, 25 czerwca
18°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy
reklamy

Trzy razy złoto i rekord Europy

Audio

Czytaj na głos

Autor: arec 1 min czytania

Znakomity występ na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odnotowała Lucyna Kornobys. Zawodniczka Victorii Jelenia Góra wywalczyła 3 złote medale, ustanawiając rekord Europy w rzucie oszczepem.

reklamy

Zawody, w których wzięli udział sportowcy ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku, zostały rozegrane w ubiegły weekend w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpiło 350 zawodników z 47 klubów, w tym skromna, 3-osobowa reprezentacja Victorii Jelenia Góra.

Lekkoatleci ze stolicy Karkonoszy wywalczyli 4 medale. Trzy z nich przypadły w udziale Lucynie Kornobys, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka Victorii okazała się najlepsza w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą z pozycji siedzącej – wózek inwalidzki. Rezultat uzyskany w rzucie oszczepem okazał się jednocześnie rekordem Europy.

Dzięki znakomitym wynikom Lucyna Kornobys zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata, które w styczniu 2011 roku odbędą się w Nowej Zelandii.

Czwarty medal dla ekipy jeleniogórskiej wywalczył Wiktor Żuryński, który uzyskał drugi rezultat w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej osób niepełnosprawnych z niedowładem mięśni.

Sebastian Parszywka natomiast zajął 7 miejsce w pchnięciu kulą oraz 4 miejsce w rzucie oszczepem z pozycji stojącej inwalidów z amputacjami uda.

Zawody na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” zorganizowało Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Triumf Start Bydgoszcz”.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Przyjmę zlecenia brukarskie-kostka brukowa, obrzeża, krawężniki, ogrodzenia Przyjmę zlecenia na układanie kostki brukowej, montaż obrzeży, krawężników, ogrodzeń panelowych i nie tylko. tel: 691 138 070 KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka