Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8667
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bydgoszcz: Trzy razy złoto i rekord Europy

Wtorek, 6 lipca 2010, 8:56
Aktualizacja: Środa, 7 lipca 2010, 13:30
Autor: arec
Bydgoszcz: Trzy razy złoto i rekord Europy
Fot. Victoria Jelenia Góra
Znakomity występ na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odnotowała Lucyna Kornobys. Zawodniczka Victorii Jelenia Góra wywalczyła 3 złote medale, ustanawiając rekord Europy w rzucie oszczepem.

Zawody, w których wzięli udział sportowcy ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku, zostały rozegrane w ubiegły weekend w Bydgoszczy. Do rywalizacji przystąpiło 350 zawodników z 47 klubów, w tym skromna, 3-osobowa reprezentacja Victorii Jelenia Góra.

Lekkoatleci ze stolicy Karkonoszy wywalczyli 4 medale. Trzy z nich przypadły w udziale Lucynie Kornobys, która trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Zawodniczka Victorii okazała się najlepsza w rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą z pozycji siedzącej – wózek inwalidzki. Rezultat uzyskany w rzucie oszczepem okazał się jednocześnie rekordem Europy.

Dzięki znakomitym wynikom Lucyna Kornobys zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata, które w styczniu 2011 roku odbędą się w Nowej Zelandii.

Czwarty medal dla ekipy jeleniogórskiej wywalczył Wiktor Żuryński, który uzyskał drugi rezultat w rzucie oszczepem z pozycji siedzącej osób niepełnosprawnych z niedowładem mięśni.

Sebastian Parszywka natomiast zajął 7 miejsce w pchnięciu kulą oraz 4 miejsce w rzucie oszczepem z pozycji stojącej inwalidów z amputacjami uda.

Zawody na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” zorganizowało Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Triumf Start Bydgoszcz”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
510
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group