Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8201
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: „Trzeźwy poranek” nie taki trzeźwy

Sobota, 29 września 2012, 7:57
Aktualizacja: 7:59
Autor: 112
Wczoraj, 28 września, od północy do godziny 10.00 w Jeleniej Górze i na trenie całego powiatu jeleniogórskiego policjanci prowadzili działania prewencyjne „Trzeźwy poranek”. Spośród skontrolowanych kierujących, dziewięciu z nich (siedmiu kierowców aut i dwóch rowerzystów) było pod wpływem alkoholu. Mieli od 0,9 do ponad 2 promili.
Kierującym pod wpływem alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Ponadto w Szklarskiej Porębie funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i pasażera, którzy posiadali po kilka porcji środków odurzających. Kara to do trzech lat pozbawienia wolności.

- Celem takich akcji jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego - informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzają także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group