Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9381
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Trzecioklasiści to humaniści

Poniedziałek, 15 czerwca 2009, 11:45
Aktualizacja: Wtorek, 16 czerwca 2009, 7:30
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Trzecioklasiści to humaniści
Uczniowie "dwójki" w dniu testu matematyczno–przyrodniczego przyznali, że był on trudniejszy niż się spodziewali.
Fot. TEJO
Tegoroczni absolwenci gimnazjów poznali wyniki kwietniowego egzaminu. Lepiej napisali część humanistyczną. Gorzej matematyczno–przyrodniczą. Wykazali się też dobrą znajomością języków obcych. Najlepiej wypadło Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Średni wynik testów gimnazjalnych w Jeleniej Górze to 31, 7 punkta z części humanistycznej oraz 25, 4 z matematyczno – przyrodniczej. Uczniowie wypadli więc podobnie jak ich koledzy z Wrocławia, którzy wypracowali średnią wynoszącą 34,3 oraz 30,0 punktów.

Wyniki testów gimnazjalnych w poszczególnych szkołach wyglądają bardzo różnie. W Jeleniej Górze najlepiej wypadli uczniowie z Gimnazjum nr 1. Z części humanistycznej uzyskali ponad pięć punktów więcej od średniej miasta. Wykazali się też dobrą znajomością przedmiotów ścisłych. Nieco gorzej wypadli ich koledzy z Gimnazjum nr 2.

– Ogólnie rzecz ujmując jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zrobić wszystko, co było konieczne, żeby uczniowie uzyskali dobre wyniki z testów gimnazjalnych. W skali całego roku wypadły one dobrze i mamy nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze. – mówi Maria Malczuk, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy gimnazjaliści wykazali się dobrą znajomością języków obcych. Mimo iż był to ich pierwszy sprawdzian tego typu, wypadli naprawdę dobrze. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 uzyskali średnią wynoszącą ponad 40 punktów. Wyniki te nie będą jednak uwzględniane podczas rekrutacji do szkół średnich.

Te z kolei czekają teraz na podania absolwentów gimnazjów. Do średnich placówek oświaty dostanie się każdy z nich, jednak nie zawsze będzie to ta wymarzona szkoła. Aby mieć jak największe szanse, trzeba się pochwalić dobrym wynikiem z testu i wysoką średnią z przedmiotów nauczania na świadectwie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group