Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6277
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzeci dzień bez prądu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 lutego 2009, 13:17
Aktualizacja: 13:18
Autor: Mar
Fot. Mar
Osiem rodzin, mieszkańców kamienicy przy ulicy Książęcej w Cieplicach trzeci dzień żyją bez prądu. Wszystko przez pożar jaki wybuchł w środę około godziny 13 na strychu budynku. Belka stropowa zapaliła się od źle podłączonego kominka. Na szczęście pożar został zauważony natychmiast i straż pożarna zdusiła go w zarodku.

- Ten człowiek wybudował kominek bez żadnych zezwoleń i odbioru, dwa lata pisaliśmy do ZGL, że tak jest, ale nas olewali. Teraz z powodu ich niedbalstwa żyjemy jak w średniowieczu, a załatwienie potrzebnych pomiarów, koniecznych do włączenia prądu zajmuje im trzeci dzień – powiedział mieszkaniec kamienicy, Krzysztof Szymański.

Jego syn, Damian, lekcje odrabiał wczoraj przy świetle świeczek. W mieszkaniu temperatura spadła do +6 0C, ponieważ gazowe ogrzewanie nie funkcjonuje bez prądu napędzającego pompę wodną.

Mieszkająca obok rodzina Frydrychów, nie może korzystać z pieców węglowych, a piecyk elektryczny stoi bezużytecznie w rogu pokoju.
- Moja córka jest niepełnosprawna, toaletę mamy na półpiętrze i jak mamy funkcjonować bez prądu? – pyta Ryszard Frydrych – ogrzewamy się tak, że na kuchence gazowej stawiamy czajnik z wodą i od tego ciepła temperatura podnosi się w kuchni o kilka stopni. Monika, chora na porażenie mózgowe ciągle mnie pyta czemu jest tak ciemno i zimno.

- Rozumiem, gdyby ściany zostały zalane wodą i byłoby ryzyko awarii, ale przecież nic się nie dzieje, do ugaszenia pożaru wystarczyło kilka wiader wody i nikomu nawet nie pojawił się ślad na suficie. Dlaczego ciągle mamy odłączony prąd? Wystarczyłoby tylko odciąć tego gościa, który spowodował pożar – mówi zezłoszczony Mirosław Romański.

- Niewiele możemy teraz zrobić. Był pożar i jest podejrzenie, że w budynku instalacja może być zagrożona – wyjaśnia Ewa Styczyńska z EnergiaPro – Prąd włączymy gdy zarządca budynku dostarczy nam dokument z pomiarami rezystancji izolacji całej instalacji w budynku. Jeśli nie będzie żadnego zagrożenia natychmiast włączymy prąd.

- O tym, że taki dokument jest potrzebny dowiedziałem się z EnergiaPro dopiero dzisiaj przed południem – tłumaczy Zbigniew Fortuna pracownik działu technicznego ZGL Południe – Wczoraj nasz elektryk wykonał oględziny w budynku, nie stwierdził żadnych uszkodzeń ani zalanych przewodów. Przygotowałem informację i wysłaliśmy ją faksem do energetyków. Byłem pewien, że to wystarczy. Od lokatorów dowiedziałem się, że prądu nadal nie ma. Zamówiliśmy firmę do pomiarów, ale nie wiem jak będzie z zapłatą. O takich wydatkach musi zdecydować uchwała wspólnoty. Jeśli pomiary wykażą, że jakiś fragment nie spełnia wymogów prąd nie zostanie włączony.

Lokatorzy mówią, że jeśli nadal nie będzie prądu i będą mieli spędzać kolejną noc przy świeczkach, sami włączą zasilanie.
- ZGL nie może się dogadać z energetyką a my mamy cierpieć z tego powodu, nie chcę mówić co o tym myślę, bo do głowy przychodzą mi tylko wulgarne słowa – powiedział nam jeden z mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 20-02-2009 15:48
rymcycymcy 20-02-2009 16:12
Pompę od ogrzewania można podłączyć pod UPS ! :)
~legal 20-02-2009 16:39
no no Krzysztof Sz. najlepiej sam wie o nielgalnych tematach a sasiada sie czepia hehe
~Pytek 20-02-2009 18:04
Ciekawe +6 w trzy dni to chyba w altance . Ja wróciłem po tygodniu do domu który nie był ogrzewany i było +12 stopni. Ciekawe ile płaca za gaz.
~rita 20-02-2009 18:34
no prosze kolejny przyklad ze ktos podlacza cos nie legalnie a potem cierpia wszyscy-gdzie policja i prokurator!!!
~ 20-02-2009 19:28
pytek ty się lecz może masz ocieplone mieszkanie a tam nie jest może masz plastikowe okna a tam nie więc nie p...... głupot
~paweloni 20-02-2009 22:54
niestety ale pan fortuna z zgl poludnie tak wszystko zalatwia
~do 19;28 21-02-2009 7:33
Z jakiego powodu mam się leczyć, że ociepliłem dom i oszczędzam energie i pieniądze. Coś mi się zdaje że to Ty jakieś głupoty wypisujesz, jak już nauczyłeś się składać literki (pisać i czytać) to wykorzystaj to do dalszej edukacji i poznaj ładniejsze słowa niż te które na co dzień znasz, bo te to używa się do obrażania ludzi. Wszystkiego dobrego Pytek
~wow 22-02-2009 11:21
Krzysiu-może zrobisz karierę w mediach-jak Pudzian ;-] Tak na prawdę nie wiedziałem,że taki numer się zdarzył w mym sąsiedztwie. Do "legal": idź i powiedz to Krzysiowi prosto w oczy-a nie bzdury wypisujesz na forum publicznym. Krzywdę Ci ktoś zrobił? Przeca to jest człowiek na którego można liczyć, który radzi sobie w życiu-pewnie lepiej niż Ty. I zapewne masz więcej wspólnego z tym,co prawie spalił dom-niż nam się wydaje. jakby to się stało u mnie-nie byłoby miejsca dla takiej osoby-przeca mogło dojść do tragedii-trzeba być idiotą,zeby montować kominek pod drewnianym sklepieniem. I nikt sąsiada się nie czepia-ponieważ reprymenda idzie bardzo oficjalną jelonkową drogą-ciekawe co Ty byś zrobił, gdybyś musiał żyć jak jaskiniowiec-przez półidiotę-który ma wszystko gdzieś-i prawie spalił Twój dobytek-zagroził życiu Twej rodziny. Jest jeden taki budynek-trochę inny niz wszystkie,gdzie takie sprawy załatwia się inaczej-w każdym razie szybciej i skuteczniej...
~ 22-02-2009 18:40
Zlikwidować ten ZGL!!!!!!!!! Kilka budynków dalej na sąsiedniej ulicy są rozszczelnione kominy,ZGL wiedział o tym od grudnia i nic z tym nie zrobili. Na początku lutego jeden z lokatorów napalił w piecu i szczęście w nieszczęściu że piętro wyżej był ktoś w domu, ponieważ cały dym który miał pujść w komin wydostał się do mieszkania na wyższej kondygnacji,gdzie też interweniowali Strażacy.Czy ZGL czeka aż ktoś się zatruje????????
~ 26-02-2009 13:19
Krzysztof moze nie lubi tych sasiadow hi hi!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group