Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2557
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tryska "tulipan"

Środa, 8 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 sierpnia 2007, 16:11
Autor: anzol
Jelenia Góra: Tryska "tulipan"
Fot. rylit
Cieplicką fontanną już nie rządzi susza.

W popularnej fontannie przy placu Piastowskim znów pluska woda. Do niedawna wyremontowana za ponad 78 tysięcy złotych podczas modernizacji placu Piastowskiego nie działała.
Naprawa okazała się fuszerką.

Fontanna, z racji formy zwana „tulipanem”, miała wyjątkowego pecha. Zapomnieli o niej planiści i nie uwzględnili w projekcie przebudowy nawierzchni placu. Stowarzyszenie Miłośników Cieplic – niczym lwy – obroniło wodotrysk przed zapędami buldożerów. Ale efekt okazał się niewspółmierny w stosunku do oczekiwań.

Remont został wykonany, ale niedokładnie. Woda wylewała się na płyty i kostkę. Poza tym złośliwie pryskała na znajdujące się w pobliżu ogródki gastronomiczne. W końcu się zepsuła.

Teraz trysnęła znów. Miejmy nadzieję, że tym razem na dłużej i bez szkody dla przechodzących obok kuracjuszy i ciepliczan.

<b> Zamknięte ogródki </b>
Położenie gastronomicznych skwerów aż zachęca potencjalnych amatorów wypicia czegoś na świeżym powietrzu. Obsługa nie wszystkich lokalów w uzdrowiskowej części miasta to rozumie. Ostatnio, mimo pięknej pogody, stoliki z parasolami na tarasie hotelu &#8222;Cieplice&#8221; były spięte łańcuchami i zamknięte na kłódkę&#8230; Widać lokal działa nie tylko wbrew zasadom ekonomii (zamiast zarabiać traci) lecz także zupełnie niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group