Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10473
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwają Teatrrrałki...

Piątek, 11 maja 2018, 16:27
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2018, 11:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Trwają Teatrrrałki...
Fot. Przemek Kaczałko
Od środy (9.05) w Zdrojowym Teatrze Animacji trwa przegląd dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, na które zjechało 27 zespołów z różnych stron Polski oraz z Czech. Organizowane przez Osiedlowy Dom Kultury Teatrrrałki z roku na rok szczycą się coraz lepszą obsadą, a co za tym idzie – poziom jest już bardzo wysoki.

Jak podkreślają organizatorzy, tegoroczna edycja Teatrrrałek jest rekordowa pod względem frekwencji. - Zgłoszono ponad 30 spektakli w trzech kategoriach wiekowych, a do konkursu zakwalifikowaliśmy 27 z nich. To bardzo dużo i są także spektakle spoza Dolnego Śląska, w tym z Warszawy, a także 8 grup z Czech - powiedziała Sylwia Motyl, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury. W sumie, wliczając opiekunów w przeglądzie bierze udział ok. 500 osób. - To dla nas ogromne wyzwanie organizacyjne, ale jesteśmy zadowoleni, podobnie jak uczestnicy - dodała dyrektorka ODK.

Grupy podzielone są na trzy kategorie wiekowe: 5-11 lat, 12-15 lat oraz po raz pierwszy młodzież w wieku 16-18 lat. Wśród uczestników są również reprezentanci Jeleniej Góry i okolic - poza przedszkolami, były też szkoły podstawowe (8 i 11) oraz SOS-W. - To ważne dla nas, że szkoły miejskie również uczestniczą w Teatrrrałkach - podkreśla S. Motyl.

Trzy dni prezentacji przyniosły wiele wrażeń widzom oraz jurorom, którzy przyznają, że czeka ich trudne zadanie, aby wybrać laureatów. - W tym roku będziemy mieli duży zgryz, szczególnie w średniej kategorii, ponieważ było bardzo dużo wyrównanych, bardzo dobrych propozycji, więc obrady będą bardzo gorące - powiedział Jan Kochanowski, aktor Wrocławskiego Teatru Pantonimy im. H. Tomaszewskiego, a wcześniej Teatru Cinema z Michałowic.

Jurorzy podkreślają, że widać ogromny progres stałych bywalców na Teatrrrałkach. - To ogromny rozwój w porównaniu do poprzednich lat, rezygnacja z dosłowności, używanie skrótów myślowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo Teatrrrałki przez kilka lat zrobiły ogromną robotę jeśli chodzi o świadomość instruktorów i prowadzących zespoły - wyznał przewodniczący jury.

- Widząc młodych ludzi z pasją, którzy cały czas rozwijają się, doświadczeni aktorzy i reżyserzy są spokojni o przyszłość teatru. - To jest obopólna przyjemność - my widzimy ich postępy, oni stymulują się nawzajem i rodzi to nadzieję, że nasza kultura dzięki takim spotkaniom będzie miała wysoki poziom i jakość, wbrew odwiecznemu braku środków i stawianiu kłód pod nogi - dodał Jan Kochanowski.

W sobotę (12.05) ok. godz. 11:00 w ZTA odbędzie się gala wręczenia nagród tegorocznej edycji przeglądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
449
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group