Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 7032
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa zbieranie podpisów w sprawie pociągu do Lublina

Środa, 10 lutego 2016, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 12 lutego 2016, 8:23
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Region: Trwa zbieranie podpisów w sprawie pociągu do Lublina
Fot. Organizator
Jak już pisaliśmy, Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zbiera podpisy pod petycją o przywrócenie pociągu z Jeleniej Góry do Lublina. – Obecnie w sprawę zaangażowaliśmy posłów i senatorów ziemi jeleniogórskiej i wałbrzyskiej – relacjonuje Grzegorz Oleś. Akcja trwa do końca lutego. W połowie marca zostanie zorganizowana konferencja na dworcu głównym w Jeleniej Górze.

- Podpisy zbieramy w Jeleniej Górze, na ulicy 1 Maja i w Wałbrzychu na Placu Grunwaldzkim. Swoje poparcie można też wyrazić podpisując się pod petycją na stronie internetowej: http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLista.php?petycjeid=11720&podpis_rodzaj=1 - dodaje organizator akcji - informuje Grzegorz Oleś.

- Naszym zdaniem likwidacja nocnego połączenia, które funkcjonowało w rozkładzie jazdy 2014/15 na odcinku Lublin- Jelenia Góra jest nieuzasadniona i nieprzemyślana – mówi Grzegorz Oleś. - W ten sposób utraciliśmy bezpośrednie połączenie kolejowe z Lubelszczyzną po raz kolejny. Dodatkowo przetrasowanie pociągu TLK “Aurora” relacji Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia przez Poznań, a nie przez Katowice spowodowało utratę bezpośredniego połączenia Karkonoszy i Wałbrzycha z Górnym Śląskiem! Dlatego wnioskujemy o przywrócenie powyższego połączenia kolejowego do Lublina trasą przez Katowice, Kielce, Radom w rozkładzie jazdy 2016/17.

- W obecnym rozkładzie jazdy od marca tego roku figurowały będą dwa połączenia kolejowe z Łodzią. Ale kurs pociągu IC "Asnyk" do Łodzi Kaliskiej jest niepotrzebny. Naszym zdaniem jeden pociąg w relacji Jelenia Góra- Białystok p. Łódź w zupełności wystarczy. Można więc dokonać zamiany połączeń i za omawianego "Asnyka" uruchomić z wyjazdem po godzinie 10.00 TLK do Lublina z Jeleniej Góry. Wagony do tego połączenia można wykorzystać w obiegu z TLK "Aurora" z Warszawy Wschodniej lub Gdyni Głównej, które bezczynnie cały dzień stoją w Jeleniej Górze i Szklarskiej Porębie. W ten sposób zwiększy się dostępność komunikacyjna naszego regionu bez zwiększenia dotacji ze strony Ministerstwa Infrastruktury, która - przypuszczamy - w przyszłorocznym rozkładzie będzie na takim samym poziomie jak obecnie – przekonuje Grzegorz Oleś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group