Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 5063
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Kraj: Trwa walka o przywrócenie kolejowego połączenia z Krakowem

Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:40
Aktualizacja: Środa, 4 czerwca 2014, 8:00
Autor: Angela
Region/Kraj: Trwa walka o przywrócenie kolejowego połączenia z Krakowem
Fot. Archiwum Jelonki.com
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych po raz kolejny walczy o przywrócenie połączenia kolejowego Jeleniej Góry i Wałbrzycha z Krakowem. – W tym celu wysłaliśmy ponownie pisma do PKP Intercity i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – mówi Grzegorz Oleś. – Obecnie czekamy na odpowiedź. Temat ten będzie również poruszany podczas konferencji, która odbędzie się w Bolesławcu 10 czerwca pod nazwą "Koleją po Dolnym Śląsku" – dodaje przedstawiciel KODLK.

Chodzi o pociąg InterRegio "Galicja" relacji Rzeszów-Wrocław, które to połączenie realizowała spółka Przewozy Regionalne. Kursował on od 2011 roku o stałych porach przez trzy lata naprzemiennie startując z Rzeszowa lub Krakowa, ciesząc się niesamowitą popularnością wśród podróżnych.

- W obecnym rozkładzie jazdy spółka zlikwidowała to połączenie uruchamiając w zamian pociąg InterRegio "Piast" relacji Jelenia Góra-Warszawa Wschodnia p. Katowice – mówi Grzegorz Oleś. - Co prawda zapewnione jest bezpośrednie połączenie kolejowe w ciągu Jelenia Góra – Wałbrzych – Wrocław – Opole - Katowice, ale połączenia z Krakowem nie ma. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że absurdem jest uruchamianie trzeciego pociągu do Warszawy przy zerowym połączeniu z Małopolską i Podkarpaciem (połączenia do Warszawy dzięki naszym staraniom realizuje PKP Intercity za pomocą pociągów "Śnieżka" relacji Jelenia Góra-Warszawa i "Karkonosze" Jelenia Góra- Lublin).

- Do PKP Intercity wysłaliśmy propozycję wydłużenia w terminie codziennym relacji pociągu TLK I- 36102 „Wyspiański” relacji Kraków Płaszów-Wrocław Główny do Jeleniej Góry i przełączanie jego wagonów na stacji Wrocław Główny do pociągu TLK I-16100 „Śnieżka” relacji Warszawa Wschodnia- Jelenia Góra” lub wydłużenie w terminie codziennym relacji pociągu TLK „Dolnoślązak” relacji Przemyśl-Wrocław do Jeleniej Góry – wyjaśnia Grzegorz Oleś, który zaprasza na konferencję do Centrum Ceramiki i Szkła w Bolesławcu 10 czerwca na godzinę 10.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group