Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6857
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Trwa remont mostów w Sobieszowie

Wtorek, 24 czerwca 2014, 6:43
Aktualizacja: Środa, 25 czerwca 2014, 7:35
Autor: Angela
Jelenia Góra/Sobieszów: Trwa remont mostów w Sobieszowie
Fot. AP
Rozpoczęto długo oczekiwany remont trzech mostów w Sobieszowie, które były w fatalnym stanie. Zdaniem mieszkańców dwa mosty przy ulicy Karkonoskiej i jeden na Cieplickiej wymagają całkowitej wymiany skorodowanych barier, uzupełnienia murków oporowych czy wymiany nawierzchni. W tym roku jednak wykonane zostaną tylko prace zabezpieczające. – Mamy nadzieję, że chociaż ten zakres prac wykonawca zrobi solidnie – mówią mieszkańcy Sobieszowa, którzy przyglądają się postępom robót.

Jak mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, w tym roku na modernizację i prace konserwacyjne mostów w Jeleniej Górze przeznaczono z budżetu tylko 300 tys. zł.

– To kropla w morzu potrzeb – mówi wiceszef zarządu dróg – bo mosty to obiekty, o które trzeba dbać w wyjątkowy sposób. – Co roku każdy z jeleniogórskich mostów przechodzi przegląd i konieczne, bieżące naprawy. Co cztery lata robimy szczegółowy przegląd i jeśli jest taka konieczność, podejmujemy decyzję o większej modernizacji. W tym roku w Sobieszowie są to roboty bieżące. Nie mniej jednak, mają one być na tyle kompleksowo zrobione, by użytkowanie przepraw było bezpieczne – dodaje J. Bigus.

Postępy robót codziennie obserwują mieszkańcy Sobieszowa, którzy cieszą się, że prace trwają, ale …

- Na jednym z mostów zapomniano dospawać pręty, na drugim nie wymieniono w całości murków, a na starym zabytkowym moście, deszcz wypłukał już położone fugi – wymieniają mieszkańcy Sobieszowa. - Mamy jednak nadzieję, że przed odbiorem technicznym, te uchybienia zostaną naprawione i że pomalowane zostaną wszystkie barierki mostów - dodaje pani Krystyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group