Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7114
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trwa remont mostów w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Wtorek, 24 czerwca 2014, 6:43
Aktualizacja: Środa, 25 czerwca 2014, 7:35
Autor: Angela
Fot. AP
Rozpoczęto długo oczekiwany remont trzech mostów w Sobieszowie, które były w fatalnym stanie. Zdaniem mieszkańców dwa mosty przy ulicy Karkonoskiej i jeden na Cieplickiej wymagają całkowitej wymiany skorodowanych barier, uzupełnienia murków oporowych czy wymiany nawierzchni. W tym roku jednak wykonane zostaną tylko prace zabezpieczające. – Mamy nadzieję, że chociaż ten zakres prac wykonawca zrobi solidnie – mówią mieszkańcy Sobieszowa, którzy przyglądają się postępom robót.

Jak mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, w tym roku na modernizację i prace konserwacyjne mostów w Jeleniej Górze przeznaczono z budżetu tylko 300 tys. zł.

– To kropla w morzu potrzeb – mówi wiceszef zarządu dróg – bo mosty to obiekty, o które trzeba dbać w wyjątkowy sposób. – Co roku każdy z jeleniogórskich mostów przechodzi przegląd i konieczne, bieżące naprawy. Co cztery lata robimy szczegółowy przegląd i jeśli jest taka konieczność, podejmujemy decyzję o większej modernizacji. W tym roku w Sobieszowie są to roboty bieżące. Nie mniej jednak, mają one być na tyle kompleksowo zrobione, by użytkowanie przepraw było bezpieczne – dodaje J. Bigus.

Postępy robót codziennie obserwują mieszkańcy Sobieszowa, którzy cieszą się, że prace trwają, ale …

- Na jednym z mostów zapomniano dospawać pręty, na drugim nie wymieniono w całości murków, a na starym zabytkowym moście, deszcz wypłukał już położone fugi – wymieniają mieszkańcy Sobieszowa. - Mamy jednak nadzieję, że przed odbiorem technicznym, te uchybienia zostaną naprawione i że pomalowane zostaną wszystkie barierki mostów - dodaje pani Krystyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 24-06-2014 10:42
Dobrze, że remontują. Ale JAK remontują to już inna sprawa. Dlaczego mieszkańcy widzą to czego osoba przeprowadzająca odbiór nie widzi? Super przykładem jest ul. Karkonoska - hit techniki. Jak ktoś nie wie na czym ów hit polega to zapraszam - najlepiej jak deszcz pada.
~jeżozwierz1 24-06-2014 10:54
A czy w umowie na owe remonty jest słowo na temat okresu gwarancji i rękojmi, zatrzymanej kaucji na wypadek, gdyby wykonawcy coś nie wyszło, kar umownych etc. Mosty - ważna rzecz, bezpieczeństwo użytkowników - jeszcze ważniejsza. No i te ciągłe niedomagania finansowe Gminy. Może warto tym razem popatrzeć na ręce wykonawcy?
~z innejbajki 24-06-2014 13:19
--- po pierwsze : Roboty zabezpieczające to nie Remont. ---- po drugie : dobrze, że zostawiają przy każdym mostku kawałek "po staremu" - żeby było widać (kiedy przyjdą naprawdę remontować) jak w rzeczywistości osadzone są te barierki - bo teraz to znika pod wyszpachlowanym nowym "krawężniczkiem". ---- po trzecie : jak widzę systematycznie przy każdym moście jest "dziura w barierce", jedna niska barierka albo w ogóle brak barierki zaraz przy nabrzeżu -- żeby można było po prostu zajrzeć pod ten most - bo to ważne !! Takie są inżynieryjne zasady Robót zabezpieczających ;)
~ciekawy! 24-06-2014 21:52
A może ktoś się w końcu przyzna do tego mostu ( kolejowego ) w Piechowicach
~do 21:52 25-06-2014 2:25
Most należy do PKP. od początku to było wiadomo, tylko kolej szukała kozła ofiarnego, żeby mieć pretekst do zamknięcia linii, bo nie ułożyli na czas prowadnic w Szklarskiej Porębie. W czasie zamknięcia linii dokończyli remont i już dziwnym trafem wiadukty nikomu nie wadzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group