Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2672
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa rekultywacja wysypiska w Siedlęcinie

Poniedziałek, 15 lipca 2013, 10:07
Aktualizacja: 13:45
Autor: UM
Rekultywacji składowiska odpadów w Siedlęcinie jest elementem Wieloletniego Planu Inwestycyjnego” realizowanego przez Jelenią Górę w latach 2012 – 2013, za kwotę blisko 3.000.000 zł, z czego trzecia część pochodzi z udziału własnego budżetu Miasta, a pozostałe w różnych częściach są wkładami w formie dotacji i pożyczki Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

- Celem tych prac jest m.in. przywrócenie środowisku niemal pięciu (4.98) hektarów zrekultywowanej powierzchni terenu, zabezpieczenie przyległego gruntu przed negatywnymi skutkami składowania odpadów, likwidacja wszelkich uciążliwości (w tym zapachowych), które zresztą odczuwalne są już w minimalnym stopniu i tylko przy niesprzyjających warunkach meteo, poprawa walorów krajobrazowych oraz zapobieżenie erozji wietrznej i wodnej zarówno skarp, jak i powierzchni korony – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry

- Prace tam są bardzo trudne, bowiem polegają m.in. na profilowaniu złoża, wykonaniu drenaży, elementów odgazowania, oczyszczeniu składowiska z elementów wielkogabarytowych, nawiezieniu warstwy urodzajnej gleby, wysadzeniu krzewów czy korekcie nachylenia skarp. - O tym, jak trudny jest to projekt z inżynieryjnego punktu widzenia świadczy m.in. fakt, że samo przygotowanie dokumentacji tych prac pochłonęło blisko 240 tysięcy złotych, poza wspomnianą kwotę niezbędną dla realizacji zakładanego planu - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group